Аратта - На головну

1 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Європейці користувалися знаряддями праці ще майже мільйон років тому

У світі науки 7441 перегляд

Опубліковано - 3.09.2009 15:09 | Всі новини | Версія для друку

Європейці користувалися знаряддями праці  ще майже мільйон років тому
Європейці користувалися знаряддями праці ще майже мільйон років тому
Учені виявили найстаріші в Європі кам’яні сокири. Вік знахідок становить майже 900 тисяч років.

Стаття дослідників з'явилася в журналі Nature, а короткий виклад роботи приводиться в Nature News.

Раніше фахівці оцінювали вік цих інструментів, виходячи з технології їхнього виробництва, в 200 тисяч років. Тепер дослідники застосували палеомагнітне датування - метод датування порід, в яких виявили сокири, за допомогою аналізу залишкової намагніченості. В результаті учені встановили, що вік знахідок складає 760 тисяч і 900 тисяч років.

За словами дослідників, нові результати примушують переглянути існуючі уявлення про розвиток технології виробництва інструментів у предків сучасної людини. Річ у тому, що старі інструменти віком до 1,4 мільйонів років знаходили раніше тільки в Африці. При цьому в Європі виявляли кам'яні сокири не старші за 500 тисяч років.

Нещодавно ученим вдалося довести, що інструменти неандертальців нітрохи не поступалися кам'яним інструментам предків сучасних людей. Для цього фахівці створили точні копії кам'яних інструментів того часу: "пластин" і "лез" - шматків каменя з гострими краями. Випробування показали, що інструменти неандертальців перевершували людські за деякими параметрами.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Російське духовенство завжди навчало паству свою не пізнавати і любити Бога, а тільки боятися чортів, яких воно ж і розплодило зі своїми попадями ”
Василь Ключевський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.