Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Аварію на Саяно-Шушенській ГЕС спричинила відсутність технологічної дисципліни

Імперія «Совок» 7276 переглядів

Опубліковано - 11.09.2009 13:15 | Всі новини | Версія для друку

Аварію на Саяно-Шушенській ГЕС спричинила відсутність технологічної дисципліни
Аварію на Саяно-Шушенській ГЕС спричинила відсутність технологічної дисципліни
Причиною серпневої аварії на Саяно-Шушенській ГЕС стало недотримання технологічних норм і правил експлуатації станції.

Так вважає директор Інституту водних проблем РАН, член Ради директорів - незалежний директор ВАТ "Русгідро" Віктор Данілов-Данільян.

"Те, що причиною аварії на Саяно-Шушенській ГЕС була відсутність технологічного порядку, - це абсолютно зрозуміло. Це перша причина, вона ж остання, якщо хочете", - сказав учений в четвер увечері.

"Можна міркувати про те, який причинно-наслідковий ланцюжок вишикувався в результаті тієї, або іншої (події), але початковий пункт все одно був порушення технологічних регламентів, нерозуміння вимог до режиму експлуатації, порушення штатного режиму - все походить звідси", - вважає Данілов-Данільян.

Він не виключає, що причина аварії пов'язана з фізичним зносом устаткування станції.

"Цей другий блок пропрацював 30 років, так що питання, яку роль відіграв знос устаткування поки що відповіді не знайшов... У нас є і старіші гідроагрегати, правда не такі потужні, більш традиційні. Можливо, через це - надійніші", - пояснив Данілов-Данільян.
Раніше керівник Рахункової палати Росії Сергєй Степашин заявив, що відомство ще два роки тому попереджало про значний знос устаткування Саяно-Шушенської ГЕС.

"Два роки тому була перевірена Рахунковою палатою Саяно-Шушенська ГЕС, де ми вказали, що там 85% технологічного зносу. Було направлено подання в уряд і лист у Генеральну прокуратуру. Відповідь була наступною: це акціонерне товариство, відтак, за рахунок акціонерів нехай вони там все й відновлюють", - сказав Степашин.

"Це - до питання про реформу електроенергетики і так званого державного підходу до цієї теми", - відзначив він.

Данілов-Данільян відзначив, що компанія "Русгідро" "твердо вирішила розібратися" у причинах катастрофи в найкоротші терміни. "Головна проблема, яка зараз перед нами стоїть, - відсутність достатньої кількості кваліфікованих експертів. Багато людей померли, а нової зміни майже немає", - констатував він.

Аварія на Саяно-Шушенській ГЕС, найбільшій електростанції Росії по встановленій потужності, сталася 17 серпня. Трагедія забрала життя 74 чоловік і стала найбільшою техногенною катастрофою в історії російської гідроенергетики. Вихід з ладу всіх десяти блоків станції залишив без електропостачання найбільші промислові гіганти, розташовані в Сибіру, які згодом були вимушені перемкнутися на альтернативні джерела генерації. Внаслідок катастрофи відбулося реальне подорожчення електроенергії та виник її дефіцит у регіоні.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Імперія «Совок»»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія вчить лише тому, що вона ніколи нічому не навчила народи”
Георг Гегель

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.