Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Унікальна знахідка на чорноморському дні

Відкриття Регіон: Одеська область 28324 перегляди

Опубліковано - 19.09.2009 01:09 | Всі новини | Версія для друку

“Юнкерс-52”
“Юнкерс-52”
В Одесі на дні моря цього літа знайшли величезний німецький літак часів Другої світової війни - Юнкерс-52.

На морському дні військово-транспортний “Юнкерс-52” перебував понад шістдесят років. Археологи вважають, що це - унікальна знахідка, адже таких “юнкерсів” у світі збереглося не більше 20.

Машина непогано збереглася, але підняти її на поверхню - поки немає можливості. Директор департаменту підводної спадщини НАН України Сергій Воронов заявив, що літак цілий на 70 відсотків.

"З огляду на те, що жоден музей України не має в своєму розпорядженні подібних зразків техніки - то це виняткова подія. Так, він був підбитий, і падаючи вже горів, але все одно він залишається цілим зразком таких видів літаків," - розповідає Воронов.

Зараз літак розкопують з-під мулу. Вже дістали речі пілотів і останки єдиного пасажира - розвідника. Юнкерс, очевидно, збили радянські зенітки, а екіпаж, залишивши всі речі, вистрибнув.

Уцілів портфель з документами, перекладеними фольгою на випадок пожежі, і картами Німеччини та України. Дослідники припускають, що знахідка належала підрозділу Люфтвафе, який діяв в Україні.

Археолог Сергій Воронов впевнений, портфель належав високопоставленому німецькому офіцерові військово-повітряних сил. А знайдені документи, припускає вчений, носили характер виняткової важливості.

Він розповів про чутки, що десь на Чорному морі був підбитий літак з генералом, який віз секретні документи, і втрата цих документів нібито вплинула на розвиток військових дій на півдні України.
Крім документів, водолази знайшли льотні окуляри, навігаційні лінійки, бляхи з свастикою, ліхтарик з працюючої батарейкою. Втім, вчені вважають - найцікавіше ще лежить під мулом.

За словами дайверів, падаючи, тримоторний "Юнкерс" перекинувся і тепер лежить на дні вантажним відсіком догори. Ускладнює пошук практично нульова видимість у воді та велика кількість мулу, тому поки вдалося відкопати тільки половину машини.

"Найцікавіше - ми ще не дісталися до кабіни пілотів - вона закрита. Тобто ми відкрили двері, треба ще прибрати там кілька кубів мулу - і ми відкриємо пілотну. Тобто там можуть бути ще які-небудь документи, якісь особисті речі і так далі," - розповідає керівник підводної експедиції Влад Тобак.

Археологи сподіваються підняти “Юнкерс” на поверхню, обробити спеціальним розчином, щоб машина не розсипалася від контакту з повітрям, і виставити в одному з музеїв Одеси. Такі роботи коштують понад 200 тисяч гривень. Якщо грошей не знайдуть, літак залишать у воді і перетворять на підводний музей для дайверів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Відкриття»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо народ позбавити його історії, то через покоління він перетвориться на натовп, а ще через покоління ним можна буде управляти ”
Йозеф Геббельс

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.