![]() |
9 березня 2001 року (фото з архiву Рейтер) |
У прокуратурі вважають, що матеріали сфабрикували, а тому учасників акції «Україна без Кучми» слід реабілітувати.
Проте представники Феміди вирішили по-іншому. Вони не виявили жодних порушень закону під час ухвалення попередніх судових рішень.
Чотири роки тому до різних термінів ув’язнення засудили дев’ятнадцятьох мітингувальників. У тюрмі дехто з них став інвалідом та занедужав на туберкульоз.
Нагадаємо, що йдеться про події в Києві, які мали на меті усунути від влади екс–президента Леоніда Кучму.
9 березня члени УНА-УНСО намагалися прорвати щільне кільце міліціянтів, щоб завадити керівникам держави покласти квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку.
З-поміж тих, кого тоді захищали правоохоронці, був і чинний президент України Віктор Ющенко. Тодішній прем’єр лише згодом приєднався до учасників акції.
Ігор Мазур, голова київської організації УНА-УНСО:
«Я вважаю, що вони всі боягузи. Вони не можуть проявити свою громадянську позицію і справді визнати, що то була політична справа. Вони бояться просто заявити, що ті всі високо посадовці, які стоять за цим, частина з яких зараз можливо знаходиться і в новій владі, що вони на той момент були єдиним цілим, тою насправді гнилою кучмівською системою і вони сьогодні оголосили ще раз, що вони самі є частиною тої системи».
Варто лише додати, що справу учасників акції «Україна без Кучми» розглядали і на Парламентській Асамблеї Ради Європи. Ще 2003 року там визнали засуджених політичними в’язнями.
Нині саме Європейський суд з прав людини, куди вже подали відповідне звернення, може поставити крапку в цій справі.