Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Бабиному Яру відкрито “Пам’ятний хрест” загиблим членам ОУН

Народний Вісник Регіон: м.Київ 10607 переглядів

Опубліковано - 29.09.2009 02:49 | Всі новини | Версія для друку

15 липня 2009 року невідомими вандалами було знищено попередній “Пам’ятний хрест”
15 липня 2009 року невідомими вандалами було знищено попередній “Пам’ятний хрест”
У Бабиному Яру урочисто відкрито та освячено відновлений “Пам’ятний хрест”, встановлений на символічній могилі антифашистського українського підпілля.

"Історія Бабиного Яру - це не тільки історія євреїв, яких тут загинуло дуже багато. Ми повинні пам’ятати, що горе і боротьба з насильством не мала національності. Це інтернаціональні поняття. Тут поховано 621 бійця ОУН, які боролися з фашизмом у часи Великої Вітчизняної війни. Прізвища, викарбувані на меморіальних плитах, будуть для нас прикладом того, як повинні справжні українські патріоти боротися за власну державність", – зазначив під час церемонії заступник голови КМДА Сергій Рудик.

Він додав, що в перспективі дерев’яний Хрест однозначно буде замінено на кам’яний.

За офіційними даними, в 1941-1944 роках ОУН втратила 4 тис. 756 своїх членів, з них 621 загинув у Києві під час німецької окупації. Перші розстріли учасників підпілля ОУН у Києві розпочалися вже в грудні 1941 року на території Бабиного Яру і тривали до самого кінця окупації міста. Саме тому 21 лютого 1992 року за рішенням Проводу ОУН на місці символічного поховання загиблих під час окупації учасників підпілля ОУН в Бабиному Ярі зусиллями громадськості було встановлено монументальний Пам’ятний хрест. А у 2006 році громадською організацією Фундація ім. Ольжича було проведено упорядкування території навколо Хреста та встановлено три гранітні плити з викарбуваними на них іменами.

Як ми повідомляли, 15 липня 2009 року невідомими вандалами було знищено попередній “Пам’ятний хрест”.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Народний Вісник»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Тільки осягнувши минуле, люди будуть здатні на пророцтва, що спрямовані в майбутнє”
Дмитро Волкогонов

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.