На місці Хотівського городища будують котеджі |
У район Феофанії прибула будівельна техніка, яка, за спостереженнями археологів, вже зрила значну частину оборонного валу.
«Територія городища - 31 га! Такими площами стародавніх поселень не може похвалитися жодна європейська країна. Це пам'ятка археології національного значення, на території якої навіть палицю в землю не можна вставити без відома науковців», - говорить Сергій Лисенко, співробітник Інституту археології.
Будівельники відмовляються говорити, що зводять і хто замовник. «Сказали, от і працюємо», - заявив нам виконроб. Будівництво охороняється, скрізь - камери відеоспостереження, а комунікації тягнуть через парк «Феофанія», який теж, до речі, охороняється законом.
«Кажуть, тут будують котеджне містечко, а замовник - дуже впливова людина в країні. Ми звернулися до генпрокуратури. Розібратися обіцяли через п'ять днів», - каже Лисенко. З'явилися і чутки, що будувати тут вирішили Лікарню майбутнього, підвідомчих фондом дружини Президента. «Ні, це в іншій стороні», - повідомили нам археологи.
Начальник міського Управління з охорони культурної спадщини Руслан Кухаренко каже, що Хотівське городище поза компетенцією КМДА. А в Мінкульті пообіцяли розібратися.
Від “Аратти”. Будівництво в заповідній зоні намагалися розпочати ще в 2003 році, за часів каденції Президента Кучми і Януковича на посаді прем`єр-міністра. Пізніше будівництво було призупинене. Очевидно, ті, хто причетний до цього елітного будівництва, знайшли способи "домовитися" з новою владою.