Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, окрім написання музики, він також керував роботами по реставрації тамтешнього органу...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Сатурн має ще одне кільце - невидиме

Невідоме 11185 переглядів

Опубліковано - 7.10.2009 11:46 | Всі новини | Версія для друку

Сатурн має ще одне кільце - невидиме
Сатурн має ще одне кільце - невидиме
Американські астрономи відкрили навколо Сатурну гігантське, раніше невідоме кільце. Воно складається з пилу й льоду і практично не відбиває видиме світло, тому досі про нього нічого не було відомо.

Об'єкт вдалося виявити за допомогою космічного телескопа "Спітцер" (Spitzer), повідомила у вівторок увечері Лабораторія реактивного руху NASA.

Кільце розташоване по краю системи Сатурну, воно нахилене на 27 градусів щодо основних кілець, розповідає AP. Температура кільця складає -193 градуса. Виявити його вдалося в інфрачервоному спектрі. Детально про відкриття розповість журнал Nature.

Основна частина пилу і льоду розташована приблизно в 6 млн. кілометрів від планети і тягнеться майже до 12 млн. кілометрів. Кільце настільки величезне, що в ньому можна вмістити мільярд таких планет, як Земля, пояснюють учені. Раніше було відомо про сім основних кілець Сатурну, названих латинськими буквами від A до G, а також про ще декілька кілець меншого розміру.

В межах нового кільця і в одному з ним напрямі обертається супутник Сатурну Феба. Інші кільця і більшість супутників рухаються у зворотний бік. Нинішнє відкриття може пояснити загадку іншого супутника Сатурну, Япета, у якого одна яскрава і одна дуже темна сторона. На думку учених, це викликано тим, що лід і пил з нового кільця стикаються з поверхнею Япета.

Космічний телескоп "Спітцер", призначений для спостереження космосу в інфрачервоному діапазоні, почав роботу в 2003 році. Він обертається по орбіті навколо Сонця, в 105 млн. кілометрів від Землі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Державне думання для українського хама чуже і незрозуміле”
В‘ячеслав Липинський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.