Аратта - На головну

1 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Нобелівську премію з фізики вручили за матриці для цифрових фотоапаратів

У світі науки 8051 перегляд

Опубліковано - 7.10.2009 16:52 | Всі новини | Версія для друку

Уіллард Бойл і Джордж Сміт у 1974 році. Фото з сайту videotechnology.com
Уіллард Бойл і Джордж Сміт у 1974 році. Фото з сайту videotechnology.com
У Стокгольмі оголошені лауреати Нобелівської премії в номінації “фізика” та “медицина і фізіологія”. Сума премії цього року складає в кожній номінації 10 мільйонів шведських крон (975 тисяч євро).

Нагороду в номінації “фізика” отримали Чарльз Као (Charles Kao), Уіллард Бойл (Willard Boyle) і Джордж Сміт (George Smith).

Чарльз Као отримав половину цієї суми за свої роботи в галузі оптоволоконного зв'язку. Сміт і Бойл були відзначені Нобелівським комітетом за створення оптичних напівпровідникових схем. Їхні роботи лягли в основу функціонування сучасних CCD-матриць цифрових фотоапаратів. Вчені поділили між собою другу половину премії.

Перша премія з фізики була вручена в 1901 році Вільгельмом Конрадом Рентгеном за відкриття рентгенівського випромінювання. У 2008 році Нобелівська премія з фізики дісталася американцеві японського походження Йоїтіро Намбу за відкриття спонтанного порушення симетрії і двом ученим з Японії Макото Кобаясі та Тосіхіде Маскава за пояснення причин цього явища.
Елізабет Блекберн
Елізабет Блекберн
Премію з фізіології і медицини присуджено за роботи по захисту хромосом від старіння

У Стокгольмі також оголошені лауреати Нобелівської премії в номінації “медицина і фізіологія”.

Нагорода присуджена Елізабет Блекберн (Elizabeth H. Blackburn), Джеку Шостаку (Jack W. Szostak) і Керол Грейдер (Carol W. Greider) за роботи в галузі дослідження механізмів старіння клітин і захисту хромосом від деградації за допомогою теломер і ферменту теломерази.

Елізабет Блекберн народилася в Австралії. В даний час вона працює в Каліфорнійському університеті в Сан-Франциско. Об'єктом дослідження Блекберн були теломери - структури, що знаходяться на кінцях хромосом. У 1985 році Блекберн разом з Керол Грейдер відкрила фермент теломераз.

Керол Грейдер працює в Університеті Джонса Хопкінса, де очолює молекулярно-біологічне і генетичне напрямку. Ступінь доктора філософії (з деякими застереженнями, аналог російської ступеня кандидата наук) Грейдер отримала під керівництвом Блекберн.

Американський біолог Джек Шостак працює в медичній школі Гарвардського університету. Шостак став першою людиною, який створив штучні хромосоми дріжджів. Крім того, його роботи пояснили багато особливостей механізму рекомбінації і функції теломер.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Бог, що створив світ і все, що в ньому, бувши Господом неба і землі, не в рукотворних храмах живе ”
Діяння апостолів, 17, 24

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.