Аратта - На головну

5 липня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Подвійний слеш в адресах Інтернету з’явився через поспіх його творця

Технології 6790 переглядів

Опубліковано - 15.10.2009 04:48 | Всі новини | Версія для друку

Тім Бернерс-Лі: “- Упс... Вибачайте за чорнила!”
Тім Бернерс-Лі: “- Упс... Вибачайте за чорнила!”
Винахідник Всесвітньої павутини Тім Бернерс-Лі визнав, що подвійний слеш (коса риска - /), який використовується при позначенні адрес інтернет-ресурсів, є надлишковим знаком.

Як повідомляє газета Times, на симпозіумі, що присвячений технологіям майбутнього у Вашингтоні, фізик визнав, що знак слеш був введений ним помилково.

У 1990 році Тім Бернерс-Лі винайшов так званий одноманітний локатор ресурсу (URL), початок запису, який знайомий кожному, хто має справу з мережею Інтернет - http://.

"Насправді якщо подумати, то виявляється, що подвійний слеш не потрібен. Якби я знову створював це, я б обійшовся без нього", - зізнався вчений, зазначивши, що на той час ідея з подвійним слешем здавалася йому гарною.

Зі слів Бернерса-Лі, він шкодує про ту кількість паперу і чорнила для принтера, які за ці роки довелося витратити для друку непотрібного значка.

Нині користувачам вже не потрібно відволікатися на слеш, оскільки браузери самостійно підставляють пропущений символ в адресу запитуваного ресурсу. Проте раніше пропуск двох косих рисок призводив до повідомлення про синтаксичну помилку.

Видання відзначає, що подібні помилки характерні для людей, які прагнуть втілити в життя свої проекти як можна швидше. Співробітники Європейського центру ядерних досліджень (CERN), де працював Бернарс-Лі згадують, що, коли він розповідав про майбутнє мережі Інтернет, його доводилося просити перейти з англійської на французьку - з такою швидкістю говорив учений, повідомляє РІА Новості.

Між іншим, найперший веб-сайт та найперший веб-сервер мав адресу http://info.cern.ch/ - веб-ресурс Європейського центру ядерних досліджень.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Там, де закінчується здоров'я, там, де закінчуються гроші, там, де закінчується здоровий людський розум, - там всюди починається християнство ”
Генріх Гейне

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.