Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Немовлята плачуть рідною мовою

У світі науки 9442 перегляди

Опубліковано - 10.11.2009 04:33 | Всі новини | Версія для друку

У крику немовляти маса призначень, - і легкі потренує, і увагу мами до себе приверне
У крику немовляти маса призначень, - і легкі потренує, і увагу мами до себе приверне
Крик новонароджених має ознаки мови, якою розмовляють їхні батьки. Саме до такого висновку дійшли фахівці, записавши і прослухавши крики 60 здорових трьох-і п’ятиденних немовлят з Німеччини та Франції.

Дослідження, проведене Кетлін Вермке (Kathleen Wermke) та її колегами з університету Вюрцбурга (Universität Würzburg), вперше показало, що немовлята з самого народження починають плакати рідною мовою, пише Мембрана.

"Мелодія" крику французьких новонароджених була ніби зростаючою: висота звуку повільно збільшувалася. Плач німецьких дітей був прямо протилежним - у порядку спадання.

В обох випадках крик немовлят співвідносився з особливостями мови батьків. Виходить, що малюки вчаться рідної мови, ще будучи в утробі матері, швидше за все, в останньому триместрі вагітності.

Попередні дослідження в цій області давно встановили, що діти, перебуваючи в животі, чують і запам'ятовують як мінімум голос матері. Було виявлено, що немовлята з безлічі голосів обирають саме матусин голос, а отже, вони здатні відрізнити його від інших.
Матусі часто просять поговорити з животиком майбутніх тат, і, як виявляється, не даремно (фото totalimages / flickr.com)
Матусі часто просять поговорити з животиком майбутніх тат, і, як виявляється, не даремно (фото totalimages / flickr.com)
Проте раніше вважалося, що діти нібито починають проявляти перші ознаки своєї мови самостійно тільки в тримісячному віці, - вони намагаються копіювати голосні звуки, які їм "розповідають" дорослі. До цього віку у немовлят нібито немає фізичної можливості контролювати процес. Група Вермке довела, що це не так, адже, для того щоб "плакати з акцентом", не потрібне якесь особливе вміння артикулювати.

"Ми вважаємо, що виявлене нами явище має цілком логічне пояснення: імітуючи матір, дитина тим самим краще привертає її увагу і зміцнює зв'язок з нею", - говорить в прес-релізі університету Кетлін.

У своїй статті в журналі Current Biology, автори зазначають, що музика і розмовна мова еволюціонували разом і є невід'ємними частинами первісної форми спілкування. Цим, мабуть, і пояснюється, здавалося б, неймовірна здатність новонароджених відтворювати у вигляді крику мелодію рідної мови.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ми не знаємо собі ціни, то чого ми варті?”
Микола Левицький

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.