Аратта - На головну

28 травня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:
Київ28 Травня+17°88%742мм1м/c29.05+20°30.05+23°31.05+23°

Наш банер

Наш банер


Українці діаспори протестуватимуть проти судового фарсу над Дем’янюком

Світ навколо нас 5126 переглядів

Опубліковано - 26.11.2009 14:24 | Всі новини | Версія для друку

Українці діаспори протестуватимуть проти судового фарсу над Дем’янюком
Українці діаспори протестуватимуть проти судового фарсу над Дем’янюком
Керівництво Світового конгресу українців висловилося у справі Дем’янюка. Діаспору закликають приєднатися до демонстрацій на підтримку вихідця з України, якого звинувачують у причетності до вбивства тисяч євреїв.

Голова Центральної ради українців Німеччини Людмила Млош вважає, що виходом на подібні демонстрації можна викликати тільки здивування і недовіру до себе. Тому українці Берліна на демонстрацію на захист Івана Дем’янюка організовано не підуть. «Ми не хочемо визивати вогонь на себе. Для того щоб політичні акції якісь проводити, треба щоб люди були освідомленні хоча б трошки», - сказала вона в інтерв’ю «Німецькій хвилі».

У Німеччині можуть не зрозуміти

Автори заклику пишуть, що «суд над Іваном Дем’янюком, виглядає як акція перекладання вини на полоненого, щоб зменшити відповідальність за нацистське минуле та за амністію». Така подача історичних фактів може відбитися на ставленні німців до українців, що проживають у Німеччині, застерігає Млош. Поки що у Центральній раді українців збираються лише просити гуманного ставлення до старого Дем’янюка. «Ми будемо писати листа, щоб йому пом’якшили обвинувачення. Вирок йому вже життя винесло і ми будемо писати листа. На вулицю ми не будемо виходити» - додала Людмила Млош.

Суд – 30 листопада

Суд над Іваном Демґянюком розпочнеться 30 листопада у Мюнхені. Його хочуть притягнути до відповідальності за обвинуваченням у причетності до вбивства тисяч євреїв у концентраційному таборі Собібор, де він нібито був охоронцем. Багато років тому суд в Ізраїлі виправдав Демґянюка. Обвинуваченню не вдалося достеменно довести, що він є «Іваном Грозним» з концтабору «Треблінка».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, котрий сприймає свою історію очима сусідів”
Фрідріх Ніцше

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.

Loading...