- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Норвежці і блогери дізналися про чергову невдачу російської “Булави”
У середу вранці відбувся черговий пуск широко розрекламованої російським керівництвом балістичної ракети “Булава”, який, за непідтвердженими даними, знову закінчився невдачею
Повідомлення про невдалий пуск "Булави" з'явилися в російських форумах і блогах, а також у норвезьких ЗМІ, після того як жителі міста Тромсе (Tromso) на півночі країни в середу вранці спостерігали незвичне атмосферне явище, повідомляє Lenta.ru.
Як повідомляє сайт Itromso.no, приблизно о 7:50 за місцевим часом в небі з'явився яскравий об'єкт, який рухався по спіралі, а потім зник. Численні очевидці події відзняли те, що відбувалося, на фото-та відеокамери. Світлини, зокрема, можна побачити на сайті Itromso.no.
Норвежці, що спостерігали незвичне атмосферне явище, звернулися до місцевих авіадиспетчерів, однак ті не змогли пояснити його природу.
Пізніше на форумі Flot.su, в розділі, де публікуються повідомлення про безпеку мореплавання і погоду, з'явилося повідомлення, в якому опублікували попередження, передане з Архангельська, про заборону навігації в деяких районах Білого моря у зв'язку з пуском ракет. Про те, що мова йде про пуск "Булави", пізніше написали багато російських блогерів.
Потім норвезькі ЗМІ стали публікувати коментарі місцевих військових і метеорологів, які заявили про те, що незвичайне атмосферне явище було пуском російської ракети. З посиланням на джерело в російському Міноборони телеканал TV2 повідомив, що запущена ракета - це "Булава".
АПЧ “Дмітрій Донской”
Про те, що пуск "Булави" був зроблений у середу вранці, написала і "Россійская газета" з посиланням на свої джерела в ВМФ. За відомостями видання, екіпаж АПЧ “Дмітрій Донской” виконав свою роботу по запуску і повернувся на базу.
Як пише газета, з російських військових інформацію про невдалий пуск "Булави" побічно підтвердив лише начальник 12-го Головного управління Міноборони Владімір Вєрховцєв. Він заявив журналістам, що ядерна частина ракети давно готова, однак "приставляти" її поки що нікуди.
Широко розрекламована ракета не бажає вести себе так, як потрібно: то відхилиться від курсу, то підірве сама себе відразу після старту. "Россійская газета" зазначає, що для всіх буде краще, якщо генерал Вєрховцєв і його підлеглі притримають ядерні головки, заготовлені про запас для "Булави", на своїх арсеналах. А нові обличчя в керівництві Московського інституту теплотехніки і призначений днями новий генеральний директор конструкторського бюро "Рубін" Андрєй Дьячков не стануть звалювати всю провину на попередників і самі закотять рукава.
Балістична ракета "Булава", дальність польоту якої становить 8 тисяч кілометрів, має стати основним озброєнням стратегічних підводних човнів "Юрій Долгорукій", "Александр Нєвський" і "Владімір Мономах" проекту 955/955A "Борєй".
За винятком останнього пуску, інформація про який не підтверджена Міноборони РФ, з 2005 року було проведено 11 випробувань нової ракети, з яких шість виявилися невдалими. При цьому повністю успішним було визнано лише одне випробування.