Аратта - На головну

1 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Знахідка археологів підтвердила факт підробки Туринської плащаниці

За межею віків 11713 переглядів

Опубліковано - 16.12.2009 16:57 | Всі новини | Версія для друку

Похоронна камера в печері, де був знайдений саван. Фото Шимона Ґібсона
Похоронна камера в печері, де був знайдений саван. Фото Шимона Ґібсона
У стародавньому похованні в Єрусалимі були виявлені частини савана, які названі першою подібною знахідкою, що відноситься до початку I століття нашої ери. Археологи вважають, що ці залишки тканини підтверджують версію про підробку Туринської плащаниці, відомої християнської реліквії.

Радіовуглецевий аналіз підтвердив, що новознайдене полотно було виготовлено приблизно в той час, коли помер Ісус Христос. При цьому воно було виткане методом простого двостороннього переплетіння ниток, а не саржевого (діагонального), яке використане в Туринської плащаниці. Фахівці з тканин стверджують, що цей метод з'явився лише через тисячу років після смерті Христа, повідомляє The Daily Mail.

Крім того, на відміну від Туринської плащаниці, знайдений в Єрусалимі саван є не цілісним шматком тканини, а складається з декількох частин. Зокрема, окремий шматок тканини призначався для голови - на той випадок, якщо людина, яку ховали, виявлялася живою і приходила до тями. Тоді вона могла скинути з обличчя частину савана і закричати.
Саван був витканий методом простого двостороннього переплетіння ниток. Фото Шимона Ґібсона
Саван був витканий методом простого двостороннього переплетіння ниток. Фото Шимона Ґібсона
Археолог Шимон Ґібсон (Shimon Gibson) виявив останки, загорнуті в саван, в печері в долині Хінном. Аналіз ДНК встановив, що померлий чоловік страждав на проказу і помер від туберкульозу. Судячи з усього, через це похоронна камера в печері, де знайшли останки, була герметично запечатана. Це, у свою чергу, дозволило савану зберегтися до наших днів.

За легендою, в полотно, яке зараз називають Туринською плащаницею, Йосип Аримафейський загорнув тіло розіп'ятого Христа. Деякі віруючі вважають, що на тканині залишився відбиток обличчя Ісуса. Тим не менше, радіовуглецевий аналіз, проведений у кінці 1980-х років, встановив, що плащаниця була створена в першій половині другого тисячоліття нашої ери. Це, проте, не переконує багатьох адептів теорії про автентичність реліквії, і суперечки навколо неї тривають досі.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми захоплюємося старовиною, але живемо сучасністю ”
Овідій

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.