Аратта - На головну

2 липня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Науковця обурили неправильні сніжинки

У світі науки 18267 переглядів

Опубліковано - 25.12.2009 15:15 | Всі новини | Версія для друку

Зовнішній вигляд сніжинок під мікроскопом
Зовнішній вигляд сніжинок під мікроскопом
Німецький фізик Томас Куп опублікував у журналі Nature коментар, у якому розкритикував багато популярних зображень сніжинок.

Про це повідомляє служба новин Live Science.

Куп підкреслив, що форма сніжинок визначається водневими зв'язками молекул води, тому сніжинка в своїй основі має шестикутну структуру. При цьому найчастіше сніжинки зображаються з відмінним від шести числом кінчиків. Зокрема, обурення Купа викликала реклама в Nature, на якій були зображені восьмикутні сніжинки.

Незважаючи на те, що Куп формально правий, теоретично існують інші можливі організації молекул води на площині, що мають елементарні осередки, відміні від шестикутника. Зокрема, на спеціальним чином обробленій мідній поверхні з водяної пари вченим вдалося отримати нитки льоду з п'ятикутними осередками.

Крім того, зовсім недавно вчені пояснили появу трикутних сніжинок (трикутник можна розглядати як вироджений шестикутник, у якого три сторони просто стягнуті в точку). Виявилося, що трикутна форма є оптимальною з точки зору динаміки утворення сніжинок.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...Всяк мусить пізнати свій народ і в народі себе. Чи ти рус?... Будь ним... Чи ти лях?... Ляхом будь. Чи ти німець? Німечествуй. Француз? Французуй. Татарин? Татарствуй. Все добре на своєму місці в своєму образі, і все красно, що чисто, природно, що не є підробкою, не перемішано з чужим по роду...”
Григорій Сковорода

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.