Аратта - На головну

1 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Заліщики (Тернопільська область), після нападу Німеччини на Польщу в 1939 році, деякий час перебував польський уряд. А вже після вступу у війну Радянського Союзу, цей уряд через Румунію евакуюється в Англію, й до 1945 року вважався легітимним урядом Польщі...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вихідців з Близького Сходу визнали прабатьками європейських землеробів

За межею віків 11738 переглядів

Опубліковано - 26.01.2010 02:09 | Всі новини | Версія для друку

Мапа поширення землеробних культур в Європі
Мапа поширення землеробних культур в Європі
Предками європейських чоловіків (принаймні частини) були вихідці з Близького Сходу. До такого висновку дійшли британські вчені, які проводили генетичний аналіз Y-хромосоми у європейських чоловіків.

Автори роботи ставили собі за мету прояснити питання про поширення в Європі землеробства. Вважається, що люди вперше перейшли від полювання і збирання до землеробства близько 10 тисяч років тому. Це сталося в так званому регіоні Родючого півмісяця, що включає території сучасного Лівану, Палестинської автономії, Ізраїлю, Сирії, Іраку, південно-сходу Туреччини та північно-заходу Йорданії. Поступово навик поширювався по світу і близько 4 тисяч років тому з'явився в Європі (а точніше - 7,5-6 тисяч років тому, - разом з появою перших поселень періоду Трипілля-Кукутень та споріднених археологічних культур Європи, про що свідчать численні археологічні знахідки - прим. "Аратта").

Дотепер у вчених не склалося єдиної думки, як саме землеробство проникло на Захід. За однією з версій, носіями нового знання були переселенці зі Сходу, а за іншою - навички вирощування рослин передавалися від одних поселень людей до інших усно.

Автори нової роботи вирішили уточнити спірне питання, проаналізувавши частоту виявлення в європейських популяціях однією з найбільш поширених "різновидів" чоловічої Y-хромосоми. Фахівці задіяли в роботі понад 2,5 тисячі чоловіків. Статева хромосома Y передається тільки від батька до сина. Y-хромосома не має пари, а отже, "погані" гени не можуть бути замасковані "хорошими" варіантами напарника. Тому всі дефектні варіанти видаляються з популяції, а ті, що залишаються, змінюються відносно повільно (хоча зовсім недавно це твердження було спростовано).

Згідно з результатами роботи, в розподілі дослідженого варіанту Y-хромосоми спостерігається градієнт. Частота його виявлення зростає з південного сходу на північний захід. Якщо в Туреччині носії цього варіанта становлять 12 відсотків від популяції, то в Ірландії їх число сягає 85 відсотків.

У малюнку поширеності вивченого варіанти Y-хромосоми простежується чітка кореляція з розташуванням відомих ученим неолітичних поселень. На думку авторів роботи, цей факт підтверджує, що саме мігранти з Туреччини, що були носієм цього варіанту, несли з собою навики землеробства.

Результати роботи опубліковані в журналі PLoS ONE. Короткий виклад статті наведено на сайті журналу Scientific American.

У позаминулому році вчені зробили ще один цікавий висновок, що стосується освоєння сільськогосподарських прийомів нашими предками. Провівши радіоізотопний аналіз останків посуду, знайдених на Близькому Сході й південно-східній частині Європи, дослідники прийшли до висновку, що люди навчилися доїти тварин ще 9 тисяч років тому.

Від “Аратти”. Для більшої наукової точності варто зауважити, що територія сучасного шельфу Чорного моря саме в описані часи (період кінця неоліту - початку енеоліту), а не виключно Туреччина, як зазначають автори дослідження, і була тим місцем, де розвивалося землеробство. До часу потопу і утворення Чорного моря в нинішньому вигляді...
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.