Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Хто винайшов горілку?

Невідоме 38538 переглядів

Опубліковано - 1.02.2010 11:46 | Всі новини | Версія для друку

Хто винайшов горілку?
Хто винайшов горілку?
145 років тому відомий російський вчений Дмитро Менделєєв презентував технологічний процес виготовлення горілки. Проте, як виявилося, він був далеко не першим винахідником оковитої.

31 січня 1865 року Дмитро Менделєєв захистив докторську дисертацію на тему Про з'єднання спирту з водою.

Горілка - міцний алкогольний напій, суміш ректифікованого (харчового) етилового спирту з водою. Для приготування горілки суміш спирту з водою (сортування) пропускають через активоване вугілля, потім фільтрують.

Додаючи в горілку настої на травах, насіння, коріння і прянощі, готують різні настоянки.

Інші види горілки одержують перегонкою солодких рідин, що перебродили.

Історія виникнення горілки

Прототип горілки виготовив в XI столітті перський лікар Ар-Разі, який першим виділив етанол (етиловий спирт) шляхом перегонки. Коран забороняє мусульманам вживання будь-яких спиртних напоїв, тому араби використовували цю рідину (горілку) виключно в медичних цілях, а також для приготування парфумів.

У Європі першими перегонка спиртовмісної рідини була зроблена італійським ченцем-алхіміком Валентіусом. Алхіміки Провансу (Франція) пристосували винайдений арабами перегінний куб для перетворення виноградного сусла на спирт.

Наприкінці XIX століття вперше в російській історії введений державний стандарт на горілку. Цьому значною мірою сприяли дослідження відомих вчених-хіміків Миколи Зелінського і Дмитра Менделєєва - членів комісії по введенню горілчаної монополії. Заслуга останнього полягає в тому, що він розробив склад горілки, яка мала за міцністю відповідати 40 °. Менделєєвський варіант горілки в 1894 році запатентовано в Росії як Московська особлива (згодом - Особлива).

Результати своїх досліджень вчений опублікував у докторській дисертації Міркування про сполучення спирту з водою. Висновки Менделєєва були по достоїнству оцінені і з успіхом використані в алкоголометрії і горілчаному виробництві.

Нагадаємо, 8 лютого 2009 року в Петербурзі відзначили 175-річчя з дня народження видатного вченого, творця періодичного закону хімічних елементів Дмитра Менделєєва.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.