Аратта - На головну

5 квітня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Українська оборонна промисловість процвітає. Попри кризу

Економіка 6037 переглядів

Опубліковано - 2.02.2010 17:07 | Всі новини | Версія для друку

БТР-4 українського виробництва
БТР-4 українського виробництва
Незважаючи на кризу, 2009 рік був вельми успішнішим для оборонної промисловості України. Минулого року виробництво в ОПК зросло майже на 60%. Майже все пішло на експорт.

Серед лідерів виробництва була авіаційна, суднобудівна галузі та підприємства з виготовлення озброєння й військової техніки. Минулого року експорт продукції українського оборонно-промислового комплексу зріс у півтора рази. Україна активно торгувала літаками, ракетами й кораблями з півсотнею країн. І все це у кризовий рік світової економіки.

Провідний експерт військових програм центру ім. Разумкова Олексій Мельник каже, що це все через реальну відповідність ціни та якості української продукції ОПК. Водночас експерт зауважив: брак достатнього бюджетного фінансування призвів до того, що армія не може закупити вітчизняну техніку і зброю в достатній кількості.

«Світова хвиля переозброєння»

Однак директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак упевнений, що такий попит на українську продукцію ОПК зумовлений «світовою хвилею переозброєння» та незрозумілою ситуацією з доларом: «Команда українських спецекспортерів має відпрацьовані механізми й може гнучко реагувати на всі замовлення ринку. Можна констатувати, що 2009 був роком найбільших замовлень».

Бадрак прогнозує, що 2010 року пріоритетними ринками для української військової техніки та зброї буде Південно-Східна Азія, Близький Схід, країни Африки. Однак держави ЄС не особливо охоче купуватимуть в України продукцію ОПК. Однак з цими країнами будуть укладатися принципово важливі політичні контракти зі співпраці у військовій галузі, зазначив експерт.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Три речі роблять націю великою і процвітаючою: плодоносний ґрунт, діяльна промисловість і легкість пересування людей і товарів”
Френсіс Бекон

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.