Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Схильність до самогубства передається спадково

Охорона здоров`я 9360 переглядів

Опубліковано - 3.02.2010 02:47 | Всі новини | Версія для друку

Схильність до самогубства передається спадково
Схильність до самогубства передається спадково
Група науковців провела дослідження, результати якого підтверджують роль спадкових факторів у формуванні суїцидальної поведінки.

Суїцидальна поведінка обумовлена генетичними факторами, повідомляє The Daily Telegraph. До такого висновку дійшла група дослідників під керівництвом Мартіна Колі (Martin Kohli), який є співробітником Інституту психіатрії товариства Макса Планка (Max Planck Institute of Psychiatry) в Мюнхені, Німеччина, а також Інституту геноміки людини Джона Хассмана (John P. Hussman Institute for Human Genomics) в Майямі, США. Звіт про дослідження опублікований в журналі Archives of General Psychiatry.

Вчені спробували знайти генетичні фактори, що обумовлюють розвиток великого депресивного розладу і суїцидальної поведінки. Для цього вони вивчали різні варіанти гена NTRK2, що кодує рецептор нейротрофічного фактора мозку - білка, який відповідає за формування і активність нервових клітин.

Дослідники проаналізували геном 394 пацієнтів з депресією, 113 з яких намагалися вчинити самогубство. Отримані дані вони порівняли із спадковою інформацією 366 здорових добровольців. Крім того, було проведено контрольне дослідження за участю 744 німців і 921 афро-американця, з яких, відповідно, 152 і 119 осіб здійснювали спроби самогубства.

Вчені з'ясували, що носії трьох "небезпечних" мутацій гена NTRK2 намагалися вчинити самогубство в середньому в 4,5 рази частіше, ніж пацієнти, в геномі яких містилися нормальні варіанти цього гена. За словами авторів, результати дослідження підтверджують роль спадкових факторів у формуванні суїцидальної поведінки, пише Медпортал.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У нашого Українського народу існує повір’я, що від тих батьків, які не дотримуються звичаїв, родяться діти, що стають вовкулаками. Вовкулака, бувши в людській постаті, до церкви не ходить, з людьми не вітається і звичаїв людських не знає”
Олекса Воропай

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.