У Миколаєві - боротьба із боржниками |
Боржники - мало не кожна друга родина. В таких забирають меблі, побутову та музичну техніку.
Щоправда, поки процедура не дуже ефективна – за місяць вибивання боргів вдалося стягти лише соту частину боргу. Загалом він становить три мільйони гривень.
Десять тисяч миколаївців можуть лишитися частини власного майна.
За борги перед теплоенергоцентраллю у них забирають цінні речі. Теплопостачальникам набридло проводити профілактичні бесіди телефоном. Кажуть, умовляннями не достукатися до сумління абонентів. Нині їх викликають до суду.
Віктор Коваль, суддя: "На протяжении последних 5 лет в суд поступает много дел от ТЭЦ о взыскании долга. Иски как правило удовлетворяются".
Галина не платила за опалювання та гарячу воду всю минулу зиму. Її родина з чотирьох осіб заборгувала тисячу гривень. Візит судових виконавців для неї був, як грім серед ясного неба. Викликів до суду вона не бачила, бо влітку жила у селі. Втім, на користь тепловиків з її квартири забрали відео- та музичну апаратуру.
Галина, мешканка Миколаєва: "Я просила, щоб не оцінювали, забирали моє майно, але мені сказали, що уже призначено опис і його треба провести. Мені сказали, що в мене є 5 днів, щоб я сплатила цю заборгованість".
ТЕЦ забезпечує теплом десяту частину 500-тисячного міста. Городяни завинили підприємству три мільйони гривень. Якщо їх не повернути - опалювальний сезон не розпочнеться. Дві третини з цієї суми - борг "Газу України", інші гроші потрібні для закупівлі блакитного палива на майбутню зиму.
Володимир Білецький, юридичний консультант ВАТ "Миколаївська ТЕЦ": "Если так будет идти, то в дальнейшем будем надеяться, что выйдем из этой задолженности. Если надо будет, будем брать и кредиты, то есть, найдем любым путем средства для закупки газа и изготовления электрической и тепловой энергии".
За місяць рішучих дій з боржників стягли лише… соту частину загального боргу. Втім, тепловики готуються до нових боргів, адже з 1 жовтня їхні послуги для населення коштуватимуть удвічі дорожче.