Аратта - На головну

21 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Фізкультура рятує від жовчнокам’яної хвороби

Охорона здоров`я 10859 переглядів

Опубліковано - 10.02.2010 17:32 | Всі новини | Версія для друку

Жовчнокам’яна хвороба очима художника Джона Бавоші (ілюстрація Science Photo Library)
Жовчнокам’яна хвороба очима художника Джона Бавоші (ілюстрація Science Photo Library)
Фізичні вправи радикально знижують ризик утворення каменів у жовчному міхурі.

Співробітники Університету Східної Англії провели спостереження за 25 тисячами чоловіків і жінок і виявили, що у любителів активного способу життя шанси на розвиток жовчнокам'яної хвороби знижені на 70%, повідомляє Compulenta.

Вчені пояснюють подібний ефект тим, що після виконання вправ в жовчі зменшується концентрація холестерину, з якого і формуються камені. Крім того, завдяки фізичному навантаженню в організмі збільшується рівень «хорошого» холестерину і поліпшується перистальтика кишечника, що теж знижує ризик утворення каменів.

Нагадаємо також, що в червні минулого року цей же колектив дослідників виявив, що від жовчнокам'яної хвороби захищає помірне споживання алкоголю. Щоденний прийом півлітра пива (або 250 мл вина, або 50 мл міцного спиртного) на третину знижує ризик виникнення каменів у жовчному міхурі.

Кам'яні утворення різної величини в жовчному міхурі та протоках - явище дуже часте, але симптоми жовчнокам'яної хвороби виявляються тільки в трьох випадках з десяти. Захворюванням страждають кожна третя жінка і кожен шостий чоловік; найчастіше утворюються камені в жовчному міхурі у літніх людей. До числа факторів ризику, крім віку, входять вагітність, ожиріння, швидка втрата ваги і прийом деяких медикаментів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Там, де закінчується здоров'я, там, де закінчуються гроші, там, де закінчується здоровий людський розум, - там всюди починається християнство ”
Генріх Гейне

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.