Аратта - На головну

1 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На Банковій радять Януковичу не поспішати

Вибори-2010 5851 перегляд

Опубліковано - 15.02.2010 13:00 | Всі новини | Версія для друку

На Банковій радять Януковичу не поспішати
На Банковій радять Януковичу не поспішати
Заступник глави Секретаріату Президента України Марина Ставнійчук переконана, що сьогодні достатньо часу, щоб спочатку отримати рішення суду за позовом представників Юлії Тимошенко, а потім проводити інавгурацію новообраного Президента.

Ставнійчук зазначила, що, згідно з українським законодавством, інавгурація має відбутися не пізніше ніж на 30-й день після офіційного оголошення результатів виборів, тобто до 14 березня 2010 року.

"Часу достатньо для проведення інавгурації в терміни, визначені законом, і юридична логіка говорить про те, що якщо є оскарження результатів виборів, то, звичайно, спочатку потрібно дати юридичну оцінку в суді, а потім проводити інавгурацію", - сказала вона.

Як нагадала Ставнійчук, згідно з Кодексом адміністративного судочинства суд має розглянути позов, що стосується встановлення результатів виборів, протягом двох днів. При цьому вона не відкидає, що суд не вкладеться в цей термін, і справа може розглядатися довше, але не пізніше, ніж до 14 березня.

Вона також нагадала, що Конституційний Суд у жовтні 2009 року визнав пункт шостий статті 117 Кодексу адміністративного судочинства, за яким суд не міг ухвалити рішення щодо забезпечення адміністративного позову, таким, що не відповідає Основному Закону, якщо ця справа стосувалася виборів. "Забезпечення позовів залишилося як інститут при розгляді виборчих суперечок", - зазначила Ставнійчук. За її словами, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів щодо забезпечення адміністративного позову, тобто в даному випадку - рішення ЦВК про оголошення переможця виборів, нагадала вона.

Як повідомлялося, голова Верховної Ради Володимир Литвин пропонує провести інавгурацію новообраного Президента України Віктора Януковича 25 лютого.

Учора, 14 лютого, ЦВК офіційно оголосила Віктора Януковича новообраним президентом України.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Вибори-2010»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Природничі науки й релігію протиставляють одна одній лише люди, погано освічені як у першому, так і в другому”
П. Сабатьє, французький хімік, Нобелівська премія 1912 р.

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.