Аратта - На головну

11 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Яндекс розробив власний антивірус

Технології 5728 переглядів

Опубліковано - 1.03.2010 14:48 | Всі новини | Версія для друку

Яндекс розробив власний антивірус
Яндекс розробив власний антивірус
Яндекс першим серед російських пошуковиків запустив власну антивірусну технологію, яка вміє виявляти сайти з новими вірусами, які не встигли потрапити в антивірусні бази, і попереджати про небезпеку користувачів пошуку.

Антивірусна технологія Яндексу заснована на поведінковому аналізі, повідомляє компанія.

Імітуючи поведінку користувача, антивірус аналізує, що відбувається в системі при відвідуванні сайту. Якщо без будь-яких додаткових дій з боку користувача починає викачуватися або виконуватися якась програма, найімовірніше, сторінка заражена. При цьому неважливо, де розміщений шкідливий код - у власному коді веб-сторінки, в сторонньому коді (наприклад, банерної системи) або десь іще.

Вперше Яндекс почав перевіряти веб-сторінки і попереджати користувачів про ті ресурси, які можуть становити небезпеку, у травні 2009 року - за допомогою антивірусу компанії Sophos. Антивірусна технологія компанії Sophos працює на основі сигнатур і дозволяє виявляти вже відомі віруси.

Після запуску власного антивірусу, Яндекс буде паралельно використовувати обидві технології.

Завдяки відмінності в технологіях, антивіруси Яндексу і Sophos знаходять різні віруси - перетин становить близько 34%. "Це означає, що більше третини вірусів будуть виявлені і тією, і іншою системою. Однак під час епідемій з використанням нових шкідливих програм ефективність розробленого Яндексом антивірусу в 10-11 разів вища", - говориться в повідомленні компанії.

У ньому наголошується, що за перші п'ять днів роботи власного антивірусу в тестовому режимі, який почався в січні, кількість виявлених заражених сайтів збільшилася на 9%.

Щодня попередження про віруси з'являється в результатах пошуку Яндексу близько 3 мільйонів разів. За місяць за допомогою антивірусу компанії Sophos і свого власного Яндекс перевірив близько 150 мільйонів сторінок і попередив користувачів про заражені сайти.

За даними компанії, після отримання повідомлення про зараження сайту близько 8% користувачів розкривають блок-попередження про те, що сайт заражений, трохи менше 0,5% користувачів, незважаючи на попередження, переходять на заражені сайти.

У лютому 2010 року число заражених сторінок в антивірусній базі даних Яндексу досягло 400 тисяч.

Найбільшу частку серед виявлених заражених сайтів займають сайти, зареєстровані в зоні .сom (44%), на зону .ru припадає 12% заражених сайтів, .net - 8%, .de - 3%.

Антивірус Яндексу буде безкоштовним. Щоб отримувати попередження про зараження, власникам інтернет-сайтів потрібно зареєструвати сайт на сервісі Яндекс.Вебмастер, за допомогою якого веб-майстри можуть стежити за станом своїх сайтів. У разі виявлення на сайті заражених сторінок, Яндекс надсилає повідомлення, щоб веб-майстер міг знайти і видалити шкідливий код.

Нагадаємо, у листопаді минулого року Яндекс надав українцям можливість перекласти головну сторінку і основні сервіси українською мовою.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, який сприймає трактування своєї історії очима сусіда”
Фрідріх Ніцше

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.