Єгиптологи зробили одразу два сенсаційні відкриття: знайшли саркофаг древньої цариці і реконструювали обличчя знатної панянки
За межею віків
13826 переглядів
Опубліковано - 5.03.2010 03:54 | Всі новини | Версія для друку
|
Мумія Пані Кемет |
Одразу два сенсаційні відкриття зробили дослідники Стародавнього Єгипту. Їм вдалося знайти гробницю древньої цариці Бехену і реконструювати вигляд відомої Пані Кемет. Вона виявилася справжньою красунею з чудовою фігурою і високим чолом.У Саккарі, де знаходиться найдавніший некрополь столиці стародавнього царства Мемфіса, знайшли піраміду цариці VI династії Бехену.
Команда французьких археологів під керівництвом Філіпа Коломбера з університету Женеви досліджувала піраміду фараона Пепі I (2335-2285 роки до н. е.), і на захід від неї натрапила на 25-метрову піраміду, всередині якої знаходився саркофаг цариці, прикрашений так званими текстами пірамід. Ці зразки давньоєгипетської релігійної і заупокійної літератури прославляли загиблого і мали захистити його від бід і нещасть у загробному царстві.
"Ми знайшли добре збережений гранітний саркофаг, на якому викарбувані титули цариці, але нічого не говориться про особистість її чоловіка", - приводить слова Коломбера британська газета Independent.
Історики досі не знають, кого саме вважати чоловіком Бехену - Пепі I, який підкорив Південну Сирію, або його сина Пепі II, чиє правління вважається найтривалішим у світовій історії. Відповідно до джерел, цей п'ятий фараон VI династії прожив до 100 років, з яких 94 року був правителем Єгипту.
 |
Реконструйована зовнішність Пані Кемет |
В свою чергу іспанські колеги Коломбера реконструювали лик Пані Кемет - високопоставленої єгиптянки, яка жила в кінці II століття н. е..
Її мумія зберігається в
Єгипетському музеї Барселони і являє собою складну конструкцію, зроблену з перев'язувальних стрічок, штукатурки й дерева. На обличчі мумії лежала дерев'яна вощена дошка з зображенням миловидної дівчини - класичний фаюмський портрет.
Застосувавши ендоскопію та комп'ютерне сканування, співробітникам барселонського госпіталю Кірон вдалося довести, що Пані Кемет справді вирізнялася рідкісною красою. У дівчини були правильні риси обличчя, високе чоло і типовий ніс, що відрізняв уродженців дельти Нілу.
"Вражає унікальна подібність між реконструйованим обличчям і тим, що зображено на портреті", - відзначається в прес-релізі на сайті Єгипетського музею Барселони.
Аналіз мумії показав, що дівчина не цуралася роботи та фізичної активності і володіла чудовою фігурою. Пані Кемет померла зовсім юною, у віці 15-16 років. Іспанські вчені вважають, що вона могла померти від пологів, повідомляє
Infox.ru