Аратта - На головну

5 квітня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Тимошенко попереджує інозмних партнерів прихватизаторів української труби

Газоват 5242 перегляди

Опубліковано - 22.03.2010 13:51 | Всі новини | Версія для друку

Тимошенко попереджує інозмних партнерів прихватизаторів української труби
Тимошенко попереджує інозмних партнерів прихватизаторів української труби
Юлія Тимошенко попереджує, що всі пропозиції про передачу у спільне управління чи консорціуми української ГТС є незаконними.

«Всі закордонні партнери, яким теперішні «урядовці» з України запропонують утворити консорціум з управління газотранспортною системою нашої держави, повинні знати, що ця пропозиція є незаконною та суперечить національним інтересам України», - так лідер об’єднаної демократичної опозиції Юлія Тимошенко прокоментувала останні заяви так званих міністрів так званого уряду Януковича-Азарова щодо наміру утворити консорціум з управління українською ГТС.

«Теперішня влада, - зазначила Тимошенко, - не вічна, відповідальні політики повернуться до державного керма і скасують антидержавні угоди, якщо вони будуть укладені. Здавати в управління ГТС – все одне, що здати в управління Україну».

Тимошенко нагадує, що ще 2007 року Верховна Рада за ініціативи БЮТ ухвалила закон, яким заборонено будь-які форми відчуження української газотранспортної системи.

На думку Тимошенко, яка завжди виступала проти втрати державою контролю над ГТС, контракт, що діє сьогодні, забезпечує європейську схему ціноутворення, виключає з цього процесу будь-яку політику, деполітизує газові стосунки з Росією, а відтак зміцнює державну незалежність України.

Крім того, цей контракт не впливає на ціну на газ для населення, яке може повністю забезпечуватися газом власного видобутку.

«Тому консорціум потрібен оточенню Януковича – українським олігархам, які через різноманітні політичні поступки, що є цинічною торгівлею незалежністю та державним суверенітетом, прагнуть отримати надприбутки та продовжити процес привласнення стратегічної власності держави».

Між тим, вчора перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв в ефірі «ICTV» заявив, що уряд повинен створити максимально сприятливі умови для того, щоб всі транзитні потоки енергоносіїв з РФ в країни ЄС йшли тільки через Україну.

«ГТС як була в держвласності, так і залишається, якщо ми створимо консорціум. Це буде жорстко законодавчо затверджено. Це політичні конкуренти говорять, що у разі створення газотранспортного консорціуму ми можемо втратити українську ГТС», - сказав Клюєв.

«Пропонується консорціум Украина-РФ-країни ЄС. Ми повинні створити максимум сприятливі умови для країн Євросоюзу, для Російської Федерації, щоб тільки через Україну йшли всі транзитні потоки, не тільки газу, але і нафти, ми повинні розвивати порти», - додав він.

Коментуючи газові домовленості з Росією, перший віце-прем'єр відзначив: «Політика, яка проводилася по відношенню до РФ протягом останніх п'яти років, була неадекватною. В результаті та ціна на газ, яка зараз існує, непідйомна для України. Якщо ми далі отримуватимемо газ за такою ціною, то у наших підприємств не буде майбутнього».

Він також відзначив, що Україна зробить оплату за спожитий газ вчасно і в потрібному об'ємі.

Коментуючи ситуацію в ПЕК України, Клюєв сказав: «Постачання газу, його реалізація, стан атомної, теплової енергетики - ситуація скрізь достатньо складна».

«Питань маса. І їх потрібно терміново вирішувати», - резюмував перший віце-прем'єр.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.