Аратта - На головну

2 липня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Археоптерикс виявився нічним птахом

У світі науки 5931 перегляд

Опубліковано - 6.04.2010 21:21 | Всі новини | Версія для друку

Археоптерикс виявився нічним птахом
Археоптерикс виявився нічним птахом
Американські учені розробили критерій, який дозволяє на підставі будови черепи визначати, який спосіб життя вів той або інший птах.

Стаття дослідників з'явилася в журналі Vision Research. Використання нового критерію відносно археоптерикса показало, що він полював ночами, уточнює New Scientist.

Учені орієнтувалися на характеристики очних ямок і склерального кільця (шар дрібних кісточок в стінці ока). Проаналізувавши 77 видів птахів, автори нової роботи визначили, що залежно від способу життя (плювання вдень, вночі або в сутінках) зовнішній і внутрішній діаметри склерального кільця, а також глибина очної ямки знаходяться в чіткій закономірності.

Анатомічні характеристики очей археоптерикса однозначно вказують, що він вів нічний спосіб життя. Досі спеціальних досліджень щодо часу активності цього вимерлого птаха юрського періоду не проводилося, проте на більшості зображень, виконаних за участю експертів, археоптерикс намальований вдень.

Торік інший колектив авторів вивчив ще одне з відчуттів археоптерикса - слух. На підставі будови вуха археоптерикса дослідники довели, що ці птахи чули дуже погано.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Людина – це духовна істота. Саме тепер на часі звернення до традицій і духовності рідного народу. Чесність, щирість, мудрість – ось що вимагається від нових людей України. Потрібна Нова Січ – Духовна Січ! ”
О.Бердник, український філософ і письменник, засновник Української Духовної Республіки

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.