![]() |
“Насильницька українізація” хвилює не більше 5% громадян |
Про це свідчать результати опитування, проведеного GfK Ukraine у березні 2010 року.
Другий вагомою проблемою, на думку опитаних, є безробіття (40,5%). Третина респондентів (34,5%) стурбовані нестачею грошей, щоб жити нормально і не влазити в борги.
Як повідомляє GfK Ukraine, також в переліку проблем українці згадували кризу державного управління, відсутність порядку в країні (30,9% опитаних), спад виробництва (28,8%), байдужість влади до проблем простих громадян (26,2%), нестабільний курс гривні (24,5%), корупцію (23,7%), низький рівень медобслуговування (19,9%), злочинність (19,5%).
При цьому такі проблеми як насильницька українізація і витіснення російської мови, а також напружені міжнаціональні відносини займають два останні рядки в рейтингу проблем (4,8% і 3% відповідно).
Більше за інших українізація турбує жителів південного регіону (9%), однак і в цих областях дана проблема займає передостаннє місце. У східному регіоні лише 6,6% респондентів турбує насильницька українізація. Міжнаціональні відносини хвилюють жителів півдня і сходу найменше (4% і 3% відповідно).
«Результати опитування підтверджують, що політичні сили тільки спекулюють на мовному та національному питаннях, тоді як справжні вимоги громадян до влади - приборкати зростання цін і забезпечити робочі місця», - прокоментував результати дослідження Гліб Вишлінський, заступник директора GfK Ukraine.
Опитування проводилося 2-19 березня 2010 року. Методом особистого інтерв'ю опитано 1000 респондентів у віці від 16 років. Вибірка репрезентативна для населення за статтю, віком, регіоном проживання та розміром населеного пункту.