Аратта - На головну

5 квітня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Труба в нікуди? На європейському ринку дешевий газ витісняє російський

Газоват 5210 переглядів

Опубліковано - 20.04.2010 10:14 | Всі новини | Версія для друку

Труба в нікуди? На європейському ринку дешевий газ витісняє російський
Труба в нікуди? На європейському ринку дешевий газ витісняє російський
Зростання видобутку сланцевого газу становить проблему для “Газпрому” і Росії.

Про це заявив міністр природних ресурсів Юрій Трутнєв, повідомляє Reuters. За словами чиновника, керівництво "Газпрому" поділяє його стурбованість ситуацією на світовому газовому ринку.

Заява Трутнєва стала першим визнанням небезпеки сланцевого газу для російського концерну з боку великих російських державних діячів.

Трутнєв також заявив, що масштаби труднощів, які можуть постати перед "Газпромом", який видобуває близько 80 відсотків усього російського газу, оцінити наразі складно. Раніше голова "Газпрому" Олексій Міллер заявляв, що сланцевий газ не зможе мати істотного впливу на європейський ринок.

Нині кілька найбільших нафтогазових компаній світу одержали ліцензії на розвідку запасів сланцевого газу в Європі. Якщо європейські країни зможуть збільшити свій газовидобуток, їх потреба в паливі з Росії впаде.

На початку квітня стало відомо, що великі запаси сланцевого газу відкриті в Польщі, яка нині є великим споживачем "Газпрому" (імпортує близько 14 мільярдів кубометрів російського газу за рік). Всього не менше 40 нафтових компаній почали в Європі пошуки сланцевого газу.

У 2008-2009 роках США вдалося досягти різкого збільшення виробництва природного газу з покладів сланцю, посівши перше місце з видобутку газу в світі. В результаті США змогли майже повністю задовольнити свої потреби в паливі, завдяки чому ціни на світовому спотовому ринку різко знизилися. Натомість "Газпром" постачає газ до Європи за довгостроковими контрактами, тарифи в яких істотно вищі.

За прогнозом Оксфордського інституту енергетичних досліджень, видобуток сланцевого газу в Європі почнеться не раніше ніж за 10 років. Річ у тому, що в Європі, де щільність населення вища, на буріння важче одержати ліцензію. А в США видобуток сланцевого газу - розвинена галузь промисловості.

Від “Аратти”: ми вже повідомляли раніше, що уряди європейських країн, зробивши висновки після застосування російської газової зброї, успішно втілюють нову політику диверсифікації постачання енергоресурсів.

Так, за останні рік-два суттєво зросло споживання значно дешевшого, скрапленого газу.

І саме з цієї причини "Газпром" вимушений був піти на суттєве зниження цін для європейських споживачів.

Втім, як ми вже мали нагоду побачити й почути, українська влада про диверсифікацію постаччання енергоресурсів тільки активно балакає. Вже котрий рік поспіль. Супроводжуючи свої балачки "для народу", уклінними візитами до Білокам'яної з подальшими перемовинами за зачиненими, для того ж народу, дверима.

І якщо Європа активно скорочує споживання газу взагалі, і російського, зокрема, то Україна навпаки, таких намірів не має. Принаймні на найближчі роки.

Тенденції, що розвиваються на європеському ринку також показують, що російська стратегія на будівництво обхідних труб - поступово перетворюється на черговий прожект типовго совітського засвоєння капіталовкаладень з сумнівню економічною метою. Адже, якщо Європа знизить споживання російського газу бодай на 50% - ці обхідні труби перетворяться на кладовище металобрухту, оскільки собівартість транспортування тисячі кубометрів газу в цих ГТС на декілька порядків вища за транспортування аналогічного обсягу через українську.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Природничі науки й релігію протиставляють одна одній лише люди, погано освічені як у першому, так і в другому”
П. Сабатьє, французький хімік, Нобелівська премія 1912 р.

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.