Аратта - На головну

1 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Регіонали пропонують вести судові засідання іноземною мовою

Назад в СРСР 6558 переглядів

Опубліковано - 20.04.2010 10:44 | Всі новини | Версія для друку

Регіонали пропонують вести судові засідання іноземною мовою
Регіонали пропонують вести судові засідання іноземною мовою
Народні депутати від Партії регіонів Сергій Ківалов і Вадим Колесниченко зареєстрували 19 квітня у Верховній Раді законопроект, що передбачає використання в судочинстві російської мови разом з державною українською.

«Внесення змін до закону України «Про судовий устрій України» щодо здійснення судочинства державною і російською мовами є необхідним для реалізації загальновизнаного права кожної особи на ефективний судовий захист», - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту, текст якої опублікований на сайті парламенту.

Депутати аргументують необхідність внесення таких змін тим, що «здійснення судочинства винятково державною мовою створює перешкоди, а іноді і робить неможливим судовий захист прав та інтересів, що охороняються законом».

Автори законопроекту наголосили, що «запропонований проект закону не містить положень щодо зміни статусу державної мови і не має на меті обмеження сфери її використання».

Цей проект закону передбачає використання російської мови «за згодою сторін», що беруть участь в справі.

Від “Аратти”: насправді ми маємо приклад не законотворчості, а дешевий піар, спрямований виключно на люмпен-пролетарську аудиторію. Адже у чинному процесуальному законодавстві України ця проблема вирішена.

У разі, якщо одна із сторін судового процесу не розуміє української мови, то їй надається перекладач, при чому витрати на його послуги покладаються на державу. До речі, така практика судочинства існує у всіх європейських країнах.

Натомість, за часів СРСР на території усіх так званих союзних республік, судочинство здійснювалося виключно російською мовою.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Назад в СРСР»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.