Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


ТОП-10 сенсаційних археологічних знахідок 2009 року

Археологія 81610 переглядів

Опубліковано - 14.12.2009 | Всі публікації | Версія для друку

ТОП-10 сенсаційних археологічних знахідок 2009 року
Міжнародний журнал National Geographic опублікував перелік десяти найвизначніших археологічних відкриттів нинішнього року.

1. Затонулий корабль-привид епохи «золотої лихоманки»

На палубі затонулого корабля дослідники знайшли забуті черевики, а на кухні - розкидані обідні принади. Це дозволило відтворити останні моменти на борту корабля епохи «золотої лихоманки» під назвою «A.J. Goddard». Дослідники знайшли його в листопаді.
2. Найбільший англосаксонський скарб

Любитель-мисливець за скарбами з Англії знайшов у липні найбільший англосаксонський скарб за всю історію археології. Світ побачив вишукані золоті прикраси, коштовні камені і багато оздоблену зброю.
3. Старовинні зуби з коштовними каменями

Ця знахідка підтверджує високу майстерність дантистів древніх часів. Корінні американці могли вставляти в зуби коштовності ще 2,5 тисячі років тому.


4. Могила стародавнього «короля коштовностей» у Перу

В могилі знайшли величезну кількість скарбів в різних стародавніх стилях. Вік могили близько 1,5 тисячі років. Учені сподіваються, що її вивчення допоможе відкрити таємниці індіанської цивілізації Мохе.
5. Таємничі сланцеві таблички з Джеймстауну

Археологи досі намагаються розгадати таємницю незвичайних табличок зі сланцю, на яких невідомі люди малювали майже 400 років тому. Таблички були викопані зі старого колодязя в ранньо-американському поселенні у штаті Вірджинія Сполучених Штатів.

6. Величезний «до-Стоунхенджівський» ритуальний комплекс

Місцезнаходження руїн старовинного храму визначили за допомогою дивних кругів на полях, побачених з повітря. Археологи знайшли на цьому місці десятки курганів і дві величезні могили, які вважаються зразками «першої британської архітектури», повідомили експерти в червні.
7. «Самурайський підводний човен» часів Другої світової війни

Дослідники знайшли на дні гавані Перл Харбор дві японські субмарини, які затонули під час атаки японської авіації на кораблі флоту США. Одна з субмарин перевозила літаки, а друга була невеликого розміру. І мала розвивати найвищу швидкість.

8. Піратське золото «Чорної бороди»

Старовинний меч, маленькі шматочки золота і монету знайшли серед залишків корабля в Північній Кароліні, США. Дослідження підтвердили, що скарби і корабель належали пірату на ім'я «Чорна борода».
9. Череп «вампіра», знайдений в Італії

Археологи знайшли череп жінки, померлої від чуми. Її щелепи були примусово розкриті за допомогою цеглини. Це було частиною середньовічного обряду екзорцизму, якому піддавали тих, в кому підозрювали вампіра.

10. «Екстраординарні» стародавні скелети

Декілька могил, датованих приблизно часом Кам’яного віку. В них знайшли комплект золотих прикрас у вигляді собачих зубів і скелет сидячої жінки. Археологи віднайшли цю могилу під час обширних розкопок в центральній Німеччині.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Археологія»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли хоч в невеличкій частині народу жевріє ідея незалежності, коли хоч частина народу має змогу виявляти волю нації, то це ліпше, ніж коли нидіє цілий мозок нації в рабстві, атрофуючи в цілій нації волю до самостійного життя”
Дмитро ДОНЦОВ

 
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.