 Актуально
 Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
 Курс валюти:
 Погода в Україні:
|
 |
Олексій Мочанов: «Водій, тисни на газ, але знай міру!»
Власна безпека 58840 переглядів
Опубліковано - 1.05.2008 | Всі публікації | Версія для друку
|
Олексій Мочанов | На травневі свята багато хто з вас поїде подорожувати - українськими дорогами або закордонними автобанами. Не вдасться нині вирватися з міста - попереду літо, море, пляжі… У будь-якому випадку стануть в нагоді поради Олексія Мочанова, чемпіона України, майстра спорту по раллі, пілота Racing Team Ukraine, експерта-ведучого програми «Екіпаж».
САМ СОБІ ШТУРМАН
- Важливо продумати час старту. Наприклад, до Львова небажано виїжджати з Києва в другій половині дня, а до Москви - рано вранці: всю дорогу сонце лупитиме прямо в обличчя. Погано покидати великі міста після обіду в п'ятницю і повертатися в недільний вечір - завжди щільний трафік через дачників і заміських круїзерів.
Якщо маршрут невідомий, потрібно увесь його заздалегідь виписати з карти на листок формату А4 через ключові точки - населені пункти, номери доріг і з'їздів, приблизні відстані між ними. Картою або атласом в дорозі користуватися незручно і небезпечно, а по листку можна контролювати переміщення навіть на ходу. Важливо не забути при виїзді з міста напроти поста ДАІ або знаку «кінець міста» обнулити одометр - лічильник пройденого добового кілометражу.
ЛЯПАНЦІ ЗА БОРТ!
- Заздалегідь слід заправити автомобіль, залити повний бачок обприскувача лобового скла, перевірити і виставити максимально допустимий заводом тиск в колесах (включаючи запаску!), кинути за сидіння пару пляшок води (обов'язково одну негазовану), узяти з собою пару шоколадки з горіхами, яблуко, банан. жуйку. Зняти з брюк ремінь, розстебнути верхній гудзик, перевірити наявність сонцезахисних окулярів, дисків в чейнджері. Якщо його немає, викладіть диски на переднє сидіння або під руку пасажирові.
Влітку не надягайте в дорогу шкіряні кросівки і у жодному випадку - ляпанці або тапочки. Потрібно мати хоч би пару правильного зручного взуття для автомобіля. У холодний або прохолодний час заздалегідь подумайте про одяг за кермом, щоб не потіти і не мерзнути. Якщо светр - то не під горло, якщо сорочка - то з розстебнутим коміром. Ніяких напівчобіт - слизько і жарко.
Краща температура на клімат-контролі - 22 градуси. Переважно поставити обігрів спочатку на автоматичний режим, потім розвести потоки «на скло і ноги». Влітку в режимі кондиціонера потрібно використовувати середні дефлектори на панелі, подати в них повітря «+21 авто» і підняти направляючі вгору, відвівши повітряний потік від обличчя і направивши максимально в стелю.
 |
«Клуб автомандрівників України» - подорожуємо разом! Фото - autotour.com.ua | КАВА З МОРОЗИЛКИ
- Перед виїздом не забудьте про туалет - потреба ця мала, але зла! Якщо подорож починається рано вранці, у жодному випадку під час сніданку не пийте ніякої рідини ДО кави. Тільки навпаки: спочатку кава, потім вода або сік. Інакше «на клапан» всю дорогу тиснутиме не по-дитячому. Під час їзди на дуже великі відстані (для мене це більше тисячі кілометрів в день за один присід) приготуйте «каву по-ралійному» - на літр води 7 ст. л. розчинної кави, 7 ст. л. цукру, остудити, залити в літрову пластикову пляшку і максимально охолодити. Як правило, літра вистачає на три тисячі кілометрів. Тільки важливо не зловживати - ніякої користі для здоров'я «рідкий будильник» не приносить.
Курцям важливо узяти з собою в дальню дорогу не улюблені звичайні сигарети, а максимально легкі - в дорозі куріння не стільки задоволення або звичка, скільки ситуативна потреба. Виїжджаючи вранці, важливо утриматися від куріння першу годину - голова довше залишиться свіжішою і менш втомленою надвечір.
ХАЙ БУДЕ СВІТЛО!
- Не варто для траси міняти регулювання сидіння на більш розслаблене - хай посадка буде такою ж правильною і зосередженою, як при щоденних поїздках містом. Їхати слід з включеним ближнім світлом фар цілу добу, але без протитуманок - подумайте про стрічних, і не на габаритах, - подумайте про себе.
У темний час настійно рекомендую включати в салоні світло, хоч би одну з лампочок над дзеркалом. Ефект приголомшливий - очі не втомлюються зовсім. Це як різниця між переглядом телевізора в кімнаті без світла і з включеним торшером або бра. Реально одна з найбільш безцінних порад від далекобійників, якою користуюся завжди!
Пристібайтеся! Це навіть не обговорюється.
|
8 годин - і ви на морі! | ШВИДШЕ НЕ ОЗНАЧАЄ КРАЩЕ
- Тепер про головне - швидкість пересування по трасі. Практично ніколи не їжджу більше 140 км/год. Найкомфортніша, економніша і безпечніша швидкість. На хорошій, з двома смугами, дорозі можу місцями, де упевнений на 101%, підняти швидкість до 150-160 км/год. Швидше їздити відучила наша з Максом Салюком тренувальна Subaru Impreza Prodrive - після 160-ти (це 4 тисячі обертів двигуна на 6-ій передачі) витрата просто атомна. Це не тільки і не стільки додаткові безглузді фінансові витрати в дорозі, скільки мінімум ще одна зупинка на дозаправку повного баку - 6-8, а то і 10 хвилин. Можна всю трасу їхати на 20-30 км/год повільніше і приїхати в той же час! Висока середня швидкість складається не з високої максимальної, а з ретельної підготовки до поїздки і стабільної їзди з мінімумом запланованих зупинок. При необхідності дальніх переїздів краще скоротити час на сон, чим підняти максималку.
СЛОВО ВОДІЯ-ЗАКОН!
- Якщо в салоні пасажири, домовтеся відразу, що водій - головний і єдиний персонаж, що ухвалює рішення, суперечки з яким в дорозі марні. На 500 км я зазвичай планую одну зупинку приблизно на півдороги - сумістити заправку машини і зворотну процедуру для екіпажа в одному місці і в один час, протерти фари і скло від мошкари і багнюки (стануть в нагоді очищувач скла, вода, губка і рулон паперових рушників). На решті маршруту будь-яка зупинка - це різке падіння середньої швидкості і необхідність її надолужувати. Тому через населені пункти я не вишиваю - зупинка біля ДАІ для пред'явлення документів абсолютно не вписується в графік руху. Там, де знаю або відчуваю, що стоять патрулі, їду строго в рамках правил, навіть якщо осьову намалювали 10 років тому. По хорошій широкій дорозі на швидкій, технічно справній машині можу трохи придавити педаль газу, але як тільки згадую, скільки знайомого і дуже тямущого народу перебилося в безпечних на перший погляд ситуаціях, - все одно скидаю швидкість в свій звичайний режим.
Ще раз повторю. Якщо грамотно спланувати поїздку і контролювати ситуацію в дорозі, то навіть при максимальній швидкості «всього» 140- 150 км/год нескладно витримати среднюю 115-120 км/год. Перевірено багато разів. А це проїзд траси Київ-Одесса за час трохи більше 3,5 години, нікуди не поспішаючи і нікого не підставляючи. Або 8 годин з Києва до Ялти, включаючи гірську дорогу від Сімферополя!
Довідка: Олексій Мочанов. Пілот команди «Racing Team Ukraine», експерт телепрограми «Екіпаж» на Першому Національному, інструктор-випробувач на Північній Петлі Нюрбургрінга (найстаріша, відоміша і небезпечніша з нині існуючих гоночних трас в світі), інструктор-методист Центру контраварійної підготовки «Альфа-щит». За його спиною сотні випробувань цивільних і гоночних автомобілів і шин, десятки тисяч кілометрів тестових доріг від Сахари до заполярної Фінляндії. Чемпіон України по автомобільному слалому, володар Кубка України з раллі на серійних автомобілях. Майстер спорту України і Росії з автоспорту. 12 рекордів швидкості, 9 з яких - абсолютні.
 Публiкацiї за темою «Власна безпека»:
- Чи зупинить вакцинація поширення Covid-19
Зарія Горветт, BBC Поки що ми не маємо доказів того, що будь-яка з вакцин проти Covid-19 може повністю захистити людей від зараження. То як тоді досягти колективного імунітету? - Атака негативом: як телевізійні новини деморалізують українців
Мирослав Ліскович, Сергій Тихий, “Укрінформ” Новини найвпливовіших українських каналів щоденно навіюють суцільний негатив, відчуття зневіри, мало не приреченості. Що з тим робити? - 10 способів маніпулювання за допомогою засобів масової інформації
«Аратта. Вікно в Україну» Філософ Ноам Хомський (Noam Chomsky) склав список “10 способів маніпулювання” за допомогою засобів масової інформації. Можете це перевірити, проаналізувавши через призму раціональної логіки сучасні рейтингові українські ЗМІ, - у першу чергу - телеканали. - Надмірна гігієна - шкідлива
Катя Москвіч, BBC Future Ми регулярно приймаємо душ, міняємо одяг щодня і ретельно миємо руки. Втім, чи не приносить надмірна гігієна нам більше шкоди, ніж користі? - «Психологія маніпулятора - це психологія вбивці»
Галина МУРСАЛІЄВА, “Новая газета” Російське телебачення застосовує проти населення зброю масового психічного ураження.
- Про пропаганду. Погляд з Росії
Володимир Яковлєв Цікаво, - чи розголошую я зараз державну таємницю? Я ж добре пам’ятаю цей підручник із синім змазаним штампом спецчастини та зошити для конспектів з пронумерованими сторінками, що для вірності були прошиті наскрізь товстої вощеного ниткою. - Як не піддатися панічним настроям, - поради психологів
Еспресо.TV Через війну, терористичні акти та економічні негаразди серед українців починають ширитися панічні настрої. Більше того, агресор навмисно веде кампанію залякування та провокування паніки - Методи зомбування глядачів російського ТБ
Олександр Чекмишев, «Дело» Журналісти українських ЗМІ та медіаексперти, описуючи дії Росії, крім іншого, все частіше вживають словосполучення «інформаційна війна». - Як розпізнати дурня і лося на дорозі?
Софія Варгант, «Школа життя» Кожен водій знає, що, окрім правил дорожнього руху, схвалених, підписаних і обов’язкових до виконання, існує ще одне фундаментальне правило, яке не входить до офіційних ПДР, але дуже рекомендується для виконання. Це правило - «Три Д». Тобто Дай Дурню Дорогу. - Фтор - користь чи шкода?
«Гармонія» Зараз точиться багато розмов про те, що фтор шкідливий для людини. Але стоматологи продовжують стверджувати з екрану телевізора, що він просто необхідний для наших зубів. Інакше карієс вразить всю ротову порожнину. |
 |
 Публікації:
 Останні новини:
 Популярні статті:
|
|
 |
Природничі науки й релігію протиставляють одна одній лише люди, погано освічені як у першому, так і в другому” П. Сабатьє, французький хімік, Нобелівська премія 1912 р.
 |
|
|
|
|
|