Аратта - На головну

1 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Російські чекісти вже давно довели свою вірність заповітам Сталіна

Національна безпека 20477 переглядів

Опубліковано - 27.09.2008 | Всі публікації | Версія для друку

Російські чекісти вже давно довели свою вірність заповітам Сталіна
Росія давно веде необ'явлену війну проти європейських суверенних держав, точніше кажучи - Москва її не припиняла із часів Сталіна. Доказом цього є політичні убивства російських дисидентів у Великобританії. Не виключено, що російські чекісти не були осторонь масових безладів в Угорщині. Сьогодні ми надаємо вам іще один факт - свідотства їхньої діяльності проти Чехії.

Інформаційна служба безпеки Чехії (BIS) стверджує, що упродовж року російська розвідка проводила розширену діяльність у цій країні. Одна з найактивніших сторін її роботи – кампанія проти встановлення радара американської системи протиракетної оборони в Чехії. Але не тільки це – з оприлюдненої інформації чеської цивільної контррозвідки довідуємось, що російські спецслужби намагались також впливати на засоби масової інформації, поліцію, високих державних урядовців і займались економічним шпигунством. У звіті Інформаційної служби безпеки Чехії мовиться також про те, що російська розвідка проводила розгалужену кампанію, щоб порушити цілісність Європейського Союзу і НАТО. Більше про це розповів в інтерв’ю Радіо Свобода аналітик авторитетного чеського часопису «Лідове новіни» Петр Пешек.

– Що вас найбільше вразило у звіті Інформаційної служби безпеки Чеської Республіки?

– Звіт BIS насамперед цікавий тим, що вказує, з якою рішучістю інфільтрувалась російська розвідка, як інтенсивно вона впливала на політиків і засоби масової інформації. Це те, що відомо. Чого мені не вистачає, так це конкретних прикладів. Щоправда, звіт має дві частини – відкриту, вона вже опублікована, і таємну. Можливо, саме там наведені конкретні приклади та імена, але я її не бачив.

– Існує думка, що діяльність російської розвідки за кордоном, зокрема в Чехії, стала активнішою після приходу до влади Володимира Путіна. Чи Ви поділяєте цю думку?

– Гадаю, що це правда. Зрештою, це пов’язане з усією закордонною політикою Росії, яка в останні роки все більше орієнтується на розбудову власних інтересів. З погляду Москви йдеться про традиційні сфери впливу.

– Якою мірою, на Вашу думку, вплинула російська розвідка на формування громадської думки щодо встановлення радара в Чехії?

– Моє враження таке: якимось чином до розхитування негативних настроїв розвідка має стосунок. Зокрема, коли йдеться про громадську ініціативу «Ні – базам», згадується певна майнова участь. Тобто, що джерела фінансування походять з Росії. Говориться також, що деякі політики контактують із деякими особами, які незримо, але пов’язані з російською розвідкою. Та все ж потрібно знати конкретні приклади.

– Чи в порівнянні з минулими роками можна говорити про зростання тиску російської розвідки на чеську політику, ЗМІ, юстицію?

– Із упевненістю можна сказати, що ця діяльність активізувалась і що Москві вдається через закордонну розвідку чи агентів за кордоном, також і в нас, впливати на певні речі. Ці факти складно шукати, тому що агенти приховуються за іншою діяльністю, скажімо, за підприємницькою. Я зовсім би не виключав, що в середовищі російських журналістів у Чехії є люди, які працюють для російської влади чи принаймні з нею пов’язані.

* * * * * * *

На 1 жовтня на засідання Комітету з питань оборони нижньої Палати депутатів Парламенту Чехії скликають керівників усіх служб розвідки країни. Причина одна: занепокоєння, яке викликав звіт Інформаційної служби безпеки за 2007 рік.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Національна безпека»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знання певних принципів легко компенсує незнання деяких фактів ”
К. Гельвецій

 
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.