Аратта - На головну

4 липня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


РосУкрЕнерго стало проблемою всієї Європи

Світ про Україну 19758 переглядів

Опубліковано - 9.01.2009 | Всі публікації | Версія для друку

РосУкрЕнерго стало проблемою всієї Європи
Зареєстрована в Швейцарії трейдінговая компанія, яка продає Україні весь газ, що імпортується цією країною, можливо, є ключовою перешкодою для вирішення суперечки з Росією, що має наслідком найбільш серйозні перебої в постачаннях газу в Європу за багато років, вважають офіційні особи і аналітики.

Росія припинила постачання газу на Україну 1 січня через нібито несплачені борги за постачаня і відсутність домовленостей про ціни на поточний рік. Із загостренням конфлікту - Росія також припинила транзит газу до Європу. Росія і Україна перекладають відповідальність за цей крок один на одного.

Під час переговорів представники як Росії, так і України все частіше згадують компанію Росукренерго, зареєстровану в Цугу, Швейцарія. Україна заявляє, що купує весь обсяг імпортного газу у цієї компанії, якою на володіють Газпром і два українські бізнесмени. "Росукренерго", у свою чергу, купує газ з Росії і Середньої Азії у Газпрому.

Опоненти, включаючи прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко і деяких міноритарних акціонерів Газпрому, цікавляться, навіщо потрібен посередник.

Звідси виникає питання: хто, врешті, насправді володіє "Росукренерго" і використовує компанію, як м'яч і в суперечці України з Росією, і в конфлікті Тимошенко з Президентом України Віктором Ющенком.

Представник "Росукренерго" заперечує, що у будь-кого з російських або українських політиків є комерційні інтереси в компанії.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін сказав в четвер, що "Газпром" хотів би укласти контракт безпосередньо з державною українською енергетичною компанією "Нафтогаз", але Україна не дозволяє російській компанії зробити це.

"Ми згодні підписати контракт прямо з "Нафтогазом України"... У мене створилося враження, що нам не дають цього зробити", - сказав Путін журналістам.

Газпром і українські політики кілька разів заявляли, що хочуть позбавитися від посередника, але Росукренерго залишається ним з року в рік.

ГАЗОВИЙ ТРЕЙДЕР

У жовтні 2008 року Тимошенко і Путін підписали Меморандум, який передбачає відмову від посередників, таких як "Росукренерго". Але Путін сказав в четвер, що корумповані українські політики користуються "політичним колапсом" в їхній країні.

"На жаль, я повинен констатувати, (це) говорить про високий ступінь корумпованості владних структур, які сьогодні, в цих умовах борються, мені здається, навіть не за власне ціну на газ, а за можливість зберегти тих або інших посередників для того, щоб використовувати отримувані дивіденди в особистих цілях, в цілях особистого збагачення і в цілях отримання необхідних фінансових ресурсів для майбутніх політичних кампаній", - сказав російський прем'єр-міністр.

Міністерство палива і енергетики України в середу заявило, що "Росукренерго" певною мірою винне у виникненні газової суперечки. Тимошенко кілька разів називала компанію "корумпованим посередником", що кришується верхівкою влади.

Представник "Росукренерго" висловив подив щодо подібних звинувачень, кажучи, що з 2006 року компанія постачала газ в Україну за прийнятними цінами і завжди виконувала всі домовленості.

"Такі заяви повинні залишитися на совісті тих, хто їх робить", - сказав представник компанії.

По 50 відсотків "Росукренерго" належать Газпрому і компанії Centragas Holding AG, зареєстрованій у Відні. Ця компанія є власністю українського бізнесмена Дмитра Фірташа. Group DF (GDF) володіє 90-процентною часткою в Centragas Holding AG, а партнер Фірташа, громадянин України Іван Фурсін має 10 відсотків у компанії.

Рейтер просив про інтерв'ю з керівництвом Centragas електронною поштою і вислав список питань, які, за словами представника компанії, були направлені Фірташу. Згоди на інтерв'ю поки що не отримано.
Глава "Нафтогазу" Олег Дубина сказав Рейтер в середу, що ліпше піде у відставку, ніж дозволить "Росукренерго" залишитися ексклюзивним посередником у імпорті газу в Україну.

"Росукренерго" - одна з основних причин суперечки і, ймовірно, одна з основних тем переговорів, направлених на її вирішення", - сказав Том Мейн, глава організації Global Witness, яка виступає за прозорість бізнесу.

"Якщо "Росукренерго" - частина проблеми, що здається цілком вірогідним, що тепер вона є тепер проблемою для цілої Европи", - сказав Мейн в телефонному інтерв'ю Рейтер.

"Те що "Росукренерго" все ще існує, попри опір Тимошенко і Дубини з "Нафтогазу", і після того, як Путін і Тимошенко домовилися позбавитися від неї, свідчить про те, що хтось дуже хоче, аби компанія залишилася, і ми наразі не знаємо чому".

Від “Аратти”: уточнючи інформацію іноземних колег можемо нагадати, що ще два роки тому ми писали про те, що РУЕ стала посередником далеко не на трівному місці, а за домовленністю на вищому рівні: між Президентами Володимиром Путіним та Леонідом Кучмою і діє на підставі міжурядової угоди, підписаної тодішнім прем'єром Вікторм Януковичем. При чому, ще до того, як Віктор Ющенко став Президентом України.

Переклад Аратта-Україна

 

До теми:
 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Світ про Україну»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Навчаючи інших, ми вчимося самі”
Сенека

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.