Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Манфред Ґрунд: “Я втомився від політичного протистояння в Україні”

Світ про Україну 20286 переглядів

Опубліковано - 22.10.2009 | Всі публікації | Версія для друку

Манфред Ґрунд –один з лідерів фракції християнських демократів
Манфред Ґрунд –один з лідерів фракції християнських демократів
Серед міжнародних спостерігачів, які у січні приїдуть на президентські вибори до України, вже традиційно буде й група депутатів Бундестагу. Серед них - Манфред Ґрунд –один з лідерів фракції християнських демократів.

Deutsche Welle: Пане Ґрунд, на минулих виборах президента України Ви вже були серед спостерігачів. Тоді ОБСЄ заявила про масові порушення. Чи очікуєте Ви фальсифікацій на майбутніх виборах?

«Фальсифікацій ніколи не можна виключати. Вибори фальсифікують до голосування, під час голосування або й під час підрахунку голосів. ОБСЄ й цього разу буде сильно представлена на виборах в Україні. По всій країні працюватимуть декілька сотень груп спостерігачів. Вже у день голосування ми зможемо об’єктивно заявити, наскільки чесними і прозорими були ці вибори».

DW: Які очікування пов’язують політики у Берліні з імовірним приходом до влади в Україні нового президента?

«Ми, звісно, зацікавлені у тому, аби стабілізувалася внутрішньополітична ситуація в Україні. Щоб Україна була сильною і цілісною, щоб її не шматували на Схід і Захід. Ми зацікавлені у тому, щоби політика Києва була прагматичною – аби була плідна співпраця з Європейським союзом, але такж і з Росією. Саме у цьому полягає й інтерес Німеччини».

DW: П’ять років тому Ви з трибуни Бундестагу декілька разів закликали колег підтримати Україну на шляху демократії й зближення з Європейським союзом. Багато очікувань пов’язували з Віктором Ющенком. Наскільки виправдалися Ваші очікування?

«Як би там не було, а «помаранчева революція», а з нею пов’язані прізвища і Ющенка, і Тимошенко, зробила українське суспільство більш відкритим і вільним. Тепер у цій країні, принаймні, можлива нормальна зміна влади за європейськими правилами. Дуже сумно, що Ющенко і Тимошенко витрачали багато енергії на боротьбу один з одним. Це дуже загальмувало політичний і економічний розвиток країни. Через ворожнечу Ющенка і Тимошенко Україна радше перетворилася на розмінну монету у міжнародній політиці, замість того, щоб бути активним гравцем».

DW: У Німеччині Ви дуже активно виступаєте на підтримку України. Ви особисто розчаровані розвитком подій після «помаранчевої революції»?

«Я втомився. Все, що протягом останніх п’яти років сталося в Україні, пов’язано лише з особистостями. Ніколи не йдеться про реальну політику чи економіку – завжди йдеться про клани, владу, протистояння - про те, хто з ким і як. На Заході дуже втомилися від цього: Україна тупцює на місці замість того, щоб йти шляхом модернізації. І не можна зрозуміти, хто ж конкретно заважає йти цим шляхом. Конкретно у співпраці з Німеччиною, не використано величезні можливості: приміром, у сфері залучення високих технологій енергозбереження, аби знизити залежність від Росії».

DW: Як Ви гадаєте, майбутні вибори щось змінять в ефективності співпраці з Європейським союзом?

«З боку ЄС є достатньо перспективні пропозиції: Східне партнерство, зона вільної торгівлі – за всі ці справи новий президент має взятися дуже енергійно. Новий уряд Німеччини, коли його буде сформовано, підтримає Київ у цьому. Втрачати час більше не можна. Але за це серйозно треба взятися саме українським політикам. Годі вже говорити лише про очікування від НАТО, від ЄС, від Німеччини! Потім лише самі розчарування! Україні потрібна політична визначеність і президент, для якого інтереси держави вищі, ніж його власні».

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Світ про Україну»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.