Аратта - На головну

28 листопада 2024, четвер

 

Актуально
Голодомор
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Фтор - користь чи шкода?

Власна безпека 109841 перегляд

Опубліковано - 12.06.2013 | Всі публікації | Версія для друку

Фтор - користь чи шкода?
Зараз точиться багато розмов про те, що фтор шкідливий для людини. Але стоматологи продовжують стверджувати з екрану телевізора, що він просто необхідний для наших зубів. Інакше карієс вразить всю ротову порожнину.

Залякали до смерті. Наче в радянські часи, коли паста, в-основному, була без фтору, карієсу було набагато більше. А може, навпаки, його було набагато менше? А наші бабусі, прабабусі та прадідусі взагалі якось обходилися без зубної пасти, і в своїй більшості мали в похилому віці здорові міцні зуби, без особливих втрат. Напевно, причина все-таки закладена в чомусь іншому, а не в зубній пасті.

Відомий у світі експерт в галузі реклами Ф. Бегбедер вже давно написав у своєму романі «99 франків»: «Відомо, що горезвісна зубна паста є абсолютно марним продуктом, так як для зубів корисний лише масаж ясен щетинками щітки, а сама паста просто робить дихання трохи свіжим настільки короткий час, що питання, а чи варто користуватися зубною пастою, залишається відкритим».

Наскільки правий Ф. Бербергер, достеменно невідомо, але до цих слів краще прислухатися, так як ця людина - одна з тих, хто професійно вміє вводити в оману.

Ми приймаємо на віру все те, що нам стверджують з екранів телевізорів, і при покупці зубної пасти, насправді віримо, що вона усуне кровоточивість ясен, знищить шкідливі мікроорганізми і забезпечить свіже дихання. Насправді ж - все це БРЕХНЯ!

Вчені з Німеччини встановили, що зубна паста НЕ ЗДАТНА ЗАПОБІГТИ КАРІЄСУ!

Але повернемося до найбільш розрекламованого фтору, який входить до складу зубних паст, що нібито найліпше впливають на зуби і ротову порожнину.

Фтор

Так, фтор насправді благотворно впливає на стан зубної емалі. Він її зміцнює. Тільки, як і у випадку з іншими елементами, його має бути в організмі рівно стільки, скільки необхідно. Ні більше, ні менше. А потрібно фтору людині дуже мало. Коли вчені виявили в кістковій тканині фтор, то стали збагачувати ним питну воду. Але через деякий час вони також виявили, що надлишок фтору викликає захворювання зубів. 0,5 мг на літр води виявилося мало для здоров’я людини, а більше 1,5 мг - занадто багато. Різниця між цими величинами дуже мала. А що говорити про людей, які проживають у місцях, де в повітрі, воді і землі вже є підвищений вміст фтору через наявність промислових підприємств та використання органічних добрив у сільському господарстві.
Чим небезпечний надлишок фтору

Коли людина отримує достатньо фтору, то організм виводить його з сечею. Але от з надлишками впоратися він не здатний вже. І починаються захворювання: остеохондроз, кісткові нарости, огрубіння і нерухомість суглобів, змінюється колір, форма і напрямок росту зубів. Одним з найбільш явних і видимих ​​показників надлишку фтору є поява на зубній емалі маленьких світлих плям, які з часом темніють. Далі вже зуби починають просто кришитися. Іноді школярів напихають таблетками фтору для попередження карієсу. Але це дуже небезпечно!

До речі, Американське Фармацевтичне Міністерство зареєструвало фторид натрію як щурячу отруту. Останні дослідження, які проводилися на тваринах, показали, що надлишок фтору згубно впливає на шишковидну залозу. Ще древні філософи вважали її місцем проживання Душі. Тому стан шишкоподібної залози і просвітлення свідомості тісно взаємопов’язані між собою. Шишкоподібна заліза управляє процесом виділення "гормону молодості» - мелатоніну, який у свою чергу виробляється шишкоподібної залозою з серотоніна. Те саме дерево, під яким сидів Будда, було багате на серотонін.

Англійський лікар Дженіфер Люк з Університету Surrey довела, що надлишок фтору провокує раннє статеве дозрівання (що ми і спостерігаємо зараз у сучасних дітей) і зниження опірності організму вільним радикалам. Підвищений вміст фтору також негативно впливає на роботу щитовидної залози. Фтор, маючи меншу атомну вагу в порівнянні з йодом, замінює його і викликає тим самим дефіцит йоду. Щитовидна залоза бере участь у багатьох процесах обміну речовин. І, за спостереженнями чесних дослідників, Америка стала «повніти» після початку пропаганди фтору і фторування питної води. Тоді ж і збільшилося число захворювань щитовидної залози.

Фтор може спровокувати генетичні зміни плода під час вагітності, збільшуючи ризик захворювання раком, включаючи рак кісток.

Серед наслідків тривалого застосування фтору зустрічаються: рак, генетичні зміни ДНК, ожиріння, зниження інтелекту, летаргія, хвороба Альцгеймера і багато інших.

Особливо схильні до впливу фториду натрію люди, які страждають на діабет і ниркову недостатність . Навіть всього 20-40 мг. фториду на добу інгібують роботу дуже важливого ферменту фосфотазу, який життєво необхідний для кальцієвого обміну. В результаті фторид робить кістки товщими, але крихкими і ламкими. Маса дослідників вважає, що фториди - це канцерогени.

В 1969 році японськими лікарями було встановлено зв’язок між надлишком фтору і раком травної системи. Заради інтересу подивіться сьогоднішню статистику захворювань на рак кишечника.

Національна лабораторія Агонни (США) в 1988 році опублікувала дані, що фториди перетворюють нормальні клітини на ракові. Японський доктор Цуцуї показав, що фториди викликають генетичні ушкодження клітин і тому фториди заборонені до застосування у вагітних жінок. Наукова робота доктора Діна Берка - головного хіміка Національного Онкологічного Центру (США) показала, що питним фтором і тим, що знаходиться в зубних пастах, безпосередньо викликаються в США не менше десяти тисяч ракових смертей на рік, а остеосаркома істотно частіше зутсрічається у населення, що вживає фторовану воду.

Дослідження компанії «Проктор і Гембл» показало, що концентрація в половину від наявності фтору в питній воді викликає генетичні зміни і хромосомні аберації.
Доктор Джон Ямояніс вважає, що від фторидного отруєння помирає щорічно 30-50 тисяч осіб. У своїй книзі (Dr. John Yiamouyiannis: "The Aging Factor") він показує, що фторид викликає ушкодження імунної системи викликаючи синдром ІМУНОДЕФІЦИТУ, тобто сприяє виникненню СНІДу. Крім всього цього доведений прямий зв’язок між хронічним отруєнням фтором і БЕЗПЛІДНІСТЮ. Є також більш ніж 30 досліджень, які говорять про те, що фторид - це нейротоксин, який зменшує когнітивні здібності вивчення мови, впливає на розумову здатність і пам’ять.

По суті, фторид робить нас більш тупими!

Як не заподіяти шкоду?

Багато різних версій існує про те, чому раптом стали пропагувати фтор, як панацею від карієсу. Підґрунтя у всіх, природно, - політичне і фінансове.

Історія «користі» фтору почалася в сорокових роках минулого століття. Найбільша компанія США з виробництва алюмінію ALCOA накопичила величезні маси токсичних відходів, серед яких переважав фторид натрію. Утилізувати їх було досить складно за допомогою наявних на той час технологій, до того ж це вимагало величезних витрат. Найкращим виходом було знайти спосіб застосування відходів, який би приніс гроші. У 1944 році в компанії ALCOA головним юрисконсультом був призначений Оскар Юінг, який мав хороші зв’язки в Уряді США. Через три роки він став головою Федерального агентства з безпеки США, у відомстві якого знаходилася служба охорони здоров’я.

Одночасно почалася загальна пропаганда фторування, фторид натрію став додаватися в зубні пасти і використовуватися для очищення води. Примітно те, що ще в 1939 році стандарти США не допускали вмісту такої кількості фториду натрію у воді, яке стало використовуватися при фторуванні, відносячи цей елемент до сильних отрут.

Особливу участь у пропаганді фтору брав брат Оскара Юінга - Едвард Л. Бернайс, який був хорошим психологом, до речі, він був племінником Зігмунда Фрейда! Едвард вів дослідження з управління розумом людини, а точніше суспільства. Він навіть видав книгу під назвою «Пропаганда» і, окрім популяризації фторування, Бернайс брав участь у пропаганді сигарет.

За допомогою двох братів, впливового політика і гарного психолога, компанія ALCOA забезпечила легальний шлях збуту високотоксичних відходів, який став приносити величезні прибутки, за деякими оцінками - сотні мільйонів доларів. Користь, ще зовсім недавно небезпечного фтору, миттєво отримала медичне обґрунтування, яке було прийняте не тільки охороною здоров’я США, а й іншим найбільшим виробником алюмінію - СРСР (тоді фторування води не застосовувалося, а вже у наш час в деяких країнах СНД фтор застосовується для очищення води), а поступово і в країнах Європи. Пік пропаганди користі фтору припав на Другу світову війну, що не дивно, адже виробництво алюмінію різко зросло.

Протягом десятиліть, користь фтору пропагувалася серед населення, починаючи зі шкільної лави. Вчених, які заявляли, що замість користі фтор має на організм людини сильний негативний вплив, звільняли, переслідували, осміювали в пресі. Лише останнім часом деякі вчені змогли опублікувати результати досліджень, які говорять про шкоду фториду натрію при застосуванні навіть у дозволених стандартами дозах.
Як би там не було, але ми мало довіряємо інформації, яка йде від ЗМІ. І вважаємо найоптимальнішим і безпечним задовольнятися тим, що нам дано природою. Насправді у багатьох продуктах харчування міститься фтор. Тому достатню його кількість ми можемо отримувати саме з них. Наприклад, в рибі його міститься від 5 до 15 мг. на кг, в молоці - 0,1-0,2 мг. на літр. Багато фтору міститься в рисі, цибулі, шпинаті, яблуках. Дуже велику кількість фтору містить чай. І чим міцніше ви його заварюєте, тим більше фтору отримуєте. Наприклад, 1 склянка чорного байхового чаю містить 0,2 мг. фтору. Цейлонський, ассамський, даржелінг містять від 10 до 15 мг. на 100 грамів сухого листа. А китайський чай є чемпіоном за змістом фтору - від 3 до 400 мг., так як китайці обприскують його при вирощуванні фтормісткими пестицидами. Тому чай краще замінити на настої з шипшини, листя малини, суниці, звіробою, м’яти, цикорію, шавлії, чебрецю. Але якщо вже ви не можете відмовитися від чаю, то заварюйте його не дуже міцно і не більше 5 хвилин. Воду кип’ятити слід лише один раз, інакше при вторинному кип’ятінні солі переходять в важкозасвоюване з’єднання і така вода сама по собі стає вже отрутою і без чаю.

А як бути із зубною пастою? Дуже просто. Зараз досить багато компаній, які виробляють натуральні зубні пасти без використання фтору. До слова сказати, наші предки-слов’яни користувалися для чищення зубів звичайної дубової гілочкою, яка до того ж відмінно зміцнює ясна і дезинфікує ротову порожнину. А не звертали уваги, що після з’їденого яблука зуби наче поліруються? Правильно, - тому що яблуко прекрасно очищає зуби.

Також чудовим замінником зубних паст є старий добрий зубний порошок (крейда) і сода. А якщо звикли до зубних паст, то зверніть увагу на продукцію яка містить елементи натурального походження, без фтору.

Дорогі читачі, їжте живі продукти, які найбільш природним чином містять в собі фтор. У такому випадку ви ніколи не переборщите з ним і в той же час отримаєте величезну користь для вашого здоров’я!

Порада від «Гармонії»

«- А що ж робити з вже придбаними зубними пастами?» - запитаєте ви.

А зубну пасту можна спробувати використати замість освіжувача повітря в туалеті. Виходить набагато дешевше ніж гелеві освіжувачі. Візьміть тюбик зубної пасти, проштрикніть в декількох місцях і покладіть в бачок. Паста вимивається, і при змиві отримаєте чудову м’ятну воду! З фтором :-)

 

До теми:
 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Власна безпека»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Уряди, в яких висловлюються протилежні міркування, придатні, доки царює мир”
Наполеон

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.