Аратта - На головну

20 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Західні експерти: війни в Криму не буде

Світ про Україну 18637 переглядів

Опубліковано - 25.02.2014 | Всі публікації | Версія для друку

Західні експерти: війни в Криму не буде
Опитані Deutsche Welle західноєвропейські політологи не очікують загострення сепаратизму в Криму та військового втручання Росії. Але відносини між Москвою та Києвом, на їхню думку, будуть складними.

Війни в Криму не буде - так вважають опитані Deutsche Welle західні експерти з питань Росії та Східної Європи. "Росія не піде на військове втручання в Україні в тому числі в Криму, - вважає Ґергард Манґотт, професор кафедри політології університету в австрійському Іннсбруці. - Я виключаю такий сценарій".

Манґотт пояснює свою думку двома причинами. "По-перше, це завдало б величезної шкоди відносинам Росії з Євросоюзом і США, а по-друге, і це вагоміший аргумент, українська армія може чинити серйозний опір". Тому, вважає експерт, у Криму не повторяться такі події, як у Південній Осетії в серпні 2008 року. Експерт припускає силове втручання Росії "тільки в випадку зіткнень між російським і українським або татарським населенням Криму і силового втручання київської влади". Але такий сценарій політолог вважає малоймовірним.

Із австрійським колегою згоден і берлінський політолог, автор книги "Зовнішня політика Росії" Кристіан Віпперфюрт. "Я не очікую ескалації, хоча повністю виключати цього не можна", - каже позаштатний експерт Німецького товариства зовнішньої політики. На його думку, Росія не ставить питання про територіальну цілісність України. Віпперфюрт вважає, що говорити про загрозу російської воєнної інтервенції в Криму "вигідно деяким українським націоналістам".

Помилка Путіна

Експерти також переконані, що Росія припустилася помилки у своїй політиці щодо України. "Безумовно, Москва зазнала важкої поразки", - вважає Ґергард Манґотт. На його думку, президент Володимир Путін "недооцінив протестний рух на Майдані та можливості ескалації". "Путін вірив, що, надавши Україні кредит на суму 15 мільярдів доларів США, він зможе перетягнути її на свій бік", - зауважує політолог. Також він вважає помилковою спробу Кремля наблизити до себе Україну за президента Віктора Януковича. Манґотт назвав останнього "ненадійним політиком".

"У Росії немає шансів тягнути Україну в один бік", - вважає Петер Шульце, професор університету в Геттингені. На його думку, цей шанс було втрачено найпізніше з усуненням Януковича. Росія, на його думку, не очікувала такого стрімкого розвитку подій та розраховувала на те, що Янукович "пересидить кризу" до наступної зими та президентських виборів. Шульце вважає, що в відносинах із Україною в минулому Росія припустилася "великої помилки", а спроба "переманити Україну та відволікти її від угоди про асоціацію та зони вільної торгівлі з Європейським Союзом провалилася".

Водночас, додає експерт, "Росія не зацікавлена бити кулаком по столу" та розуміє, що "не зможе розіграти карту сепаратизму".

"Доведеться шукати спільну мову"

Майбутнє російської політики щодо України експерти оцінюють по-різному. Петер Шульце вважає, що багато в чому воно залежатиме від того, хто переможе на дострокових виборах президента України в травні 2014 року. Навіть у випадку інтеграції України до Євросоюзу цей процес триватиме багато років,, каже експерт. "І в Москві, і в Києві розуміють, що їм доведеться шукати спільну мову", - підкреслює Шульце. При цьому він пропонує і Росії, і ЄС шукати нові можливості економічної інтеграції, а не протиставляти свої моделі одне одному.

Кристіан Віпперфюрт вважає, що відносини Москви та Києва залишаться складними. "В останні тижні в Україні посилилася тенденція віддалення від Росії", - каже фахівець. Водночас він додає, що Росія продовжить виділяти Україні фінансову допомогу та не відмовиться від узгодженої з попередньою владою знижки на газ. Політолог висловив надію, що ці дії буде узгоджено між Росією та Заходом.

Європа допоможе, якщо Росія запровадить обмеження
Ґергард Манґотт має іншу думку: Росія може припинити кредитувати Україну та скасувати знижку на газопостачання. "І те, й інше серйозно ускладнить ситуацію в Україні", - каже Манґотт. Він додає, що Росія "опосередковано тиснутиме на Київ із метою змусити нове керівництво враховувати інтереси Москви". Що стосується вступу України до Митного союзу колишніх радянських республік, якого домагалася Росія, то, на думку австрійського експерта, "такої можливості в Росії більше немає". Якщо ж Москва знову почне обмежувати торгівлю з Києвом, як це було у 2013 році, каже Манґотт, то Україні допоможе Європейський Союз.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Світ про Україну»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків.”
Юрій Липа

 
Реклама на порталі
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.