Рішення Конституційного суду спрямоване проти народу України, який стояв на Майдані під час Революції Гідності, пише європарламентар Ребекка Гармс.
Експерти відзначають, що таке. рішення значно зашкодило відносинам України з міжнародними партнерами. Про це пишуть, зокрема дослідник «Фонду Маршалла» Джонатан Кац а також аналітик центру «Атлантична Рада» Андерс Аслунд.
«Система електронного декларування та НАЗК є ключовими для антикорупційної стратегії, погодженої Україною з партнерами, включаючи МВФ, ЄС та США. Відносини України з їі партнерами серйозно ушкоджені», - твітує Кац.
«Одним із багатьох наслідків боротьби Конституційного суду України за корупцію буде те, що фінансування МВФ, Світового банку або ЄС не буде можливим», - зауважує Аслунд. Він закликає Зеленського вжити заходів із проведення судової реформи.
В Офісі Зеленського запевнили, що покарання за неправдиву інформацію в деклараціях буде поновлене.
Не покладати всю відповідальність на Зеленського закликав британський аналітик Александр Кларксон. Він вказує на досвід Італії та Румунії, яким знадобились десятки років, щоб досягти значного прогресу в подоланні корупції.
«Зеленський робить багато власних помилок, але покладати лише на нього відповідальність за поведінку українського Конституційного суду - не враховує те, як багато впливових фракцій в Україні зацікавлені в розвороті ключових антикорупційних заходів. Включаючи ті, які покладають провину на Зеленського», - твітує аналітик.
А британський експерт Тімоті Еш висловив здивування через позитивне повідомлення прем‘єр-міністра України Дениса Шмигаля про зближення позицій з МВФ. «Дві сторони перебувають на різних планетах?» - твітує економіст.