Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Навчання Sea Breeze-2021: що надихає Україну й турбує Росію

Військова справа 3119 переглядів

Опубліковано - 29.06.2021 | Всі публікації | Версія для друку

Навчання Sea Breeze-2021: що надихає Україну й турбує Росію
П’ять тисяч військових із 32 країн, 32 кораблі, 40 літаків та 18 команд спеціальних операцій і дайвінгу - DW розповідає все, що потрібно знати про міжнародні військово-морські навчання Sea Breeze-2021.

У Чорному морі стартували міжнародні навчання Sea Breeze-2021 - наймасштабніші за останні 20 років. У чому їхня особливість, хто бере в них участь і чому Москва до останнього закликала США і союзників відмовитися від участі в маневрах? DW зібрала основні факти з відкритих джерел.

Що таке Sea Breeze?

Sea Breeze - щорічні багатонаціональні навчання, які проводяться відповідно до українсько-американського "Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво в питаннях військових відносин", підписаного оборонними відомствами двох країн у 1993 році. Перші маневри відбулися у 1997-му.

Згідно з домовленістю, Україна надає військову і цивільну інфраструктуру чорноморського узбережжя, а США підтримують навчання фінансово. У маневрах, як правило, беруть участь військові країн-учасниць і партнерів НАТО, перш за все з Чорноморського регіону. Разом вони відпрацьовують дії на морі і на суші. Росія в Sea Breeze участі не бере.

Де проводяться навчання і скільки вони триватимуть?

Як оголосив головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак, навчання охоплять значний регіон півдня України: Одесу, Очаків, Дністровський лиман, Кінбурнську косу, острови Зміїний і Первомайський, дельту річки Дунай. Згідно з планом, Sea Breeze-2021 триватимуть 13 днів - з 28 червня по 10 липня.

Яка програма й мета Sea Breeze-2021?

Навчання розділять на чотири основні фази: прибуття сил і розгортання пунктів управління, фаза злагодження сил, активна фаза, підбиття підсумків і згортання сил. Серед заходів у ході навчань називаються відпрацювання морського протистояння, маневри на суші, водолазні операції, операції з припинення морських операцій та відпрацювання протиповітряної оборони, протичовнова боротьба, пошуково-рятувальні операції.

За словами Руслана Хомчака, основна мета маневрів - підготовка штабів і підрозділів військово-морських сил України до виконання завдань відповідно до стандартів і процедур НАТО, а також отримання досвіду спільних дій під час проведення операцій, у тому числі у складі багатонаціональних сил з підтримки миру і безпеки.

Які сили буде задіяно в навчаннях з боку України?

Для участі в навчаннях Sea Breeze-2021 українські Збройні сили та інші сили безпеки й оборони планують забезпечити 24 з 32 запланованих до участі в навчаннях кораблів і катерів, пошуково-рятувальне судно, 17 зі 40 літаків, 12 гелікоптерів, 80 одиниць озброєння і військової техніки та півтори тисячі українських військових.

Хто ще бере участь у маневрах?

Свою участь у Sea Breeze-2021 офіційно підтвердив шостий флот США. Про це повідомило американське посольство в Україні у своєму Twitter.



Крім того, у навчаннях беруть участь 32 країни. Серед них Австралія, Болгарія, Бразилія, Великобританія, Греція, Ізраїль, Канада, Латвія, Нідерланди, Румунія, Туреччина, Південна Корея і Японія.

Яка реакція Росії?

Посольство Росії у Вашингтоні закликало США і їхніх союзників у НАТО відмовитися від проведення Sea Breeze-2021. "Масштабність і явно агресивний характер навчань Sea Breeze ніяк не відповідають реальним завданням безпеки в Чорноморському регіоні", - ідеться в заяві посольства у Twitter.



Які навчання проведе Україна у 2021 році?

У 2020 році на території України пройшло п’ять міжнародних військових навчань. Цього року їх очікують вже вісім, за участю 21 тисячі українських військовослужбовців і близько 11 тисяч іноземних військових. Крім Sea Breeze- 2021, повідомляється про українсько-американські навчання Rapid Trident-2021, українсько-британські Cossack Mace-2021, українсько-румунські Riverine-2021, українсько-британські Warrior Watcher-2021 і два українсько-польських маневри: Three Swords-2021 і Silver Saber-2021.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Військова справа»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ваша так звана релігія діє як опій: вона заманює і приглушує болі замість того, щоб надати сили”
Новаліс

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.