Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


“Ведмідь” проти “дикобраза”. Західні ЗМІ про військові аспекти стримування Росії від подальшої агресії в Україні

Військова справа 3184 перегляди

Опубліковано - 27.12.2021 | Всі публікації | Версія для друку

“Ведмідь” проти “дикобраза”. Західні ЗМІ про військові аспекти стримування Росії від подальшої агресії в Україні
Військові аспекти російської агресії в Україні і шанси України стримати можливу ескалацію стали темою низки публікацій в західних ЗМІ цими днями.

Азовське море щодня ризикує стати полем для прямого конфлікту між Україною та Росією, йдеться в статті The Washington Post від 25 грудня. Автори публікації наводять приклад проходження українського судна "Донбас", наголошують на розголосі, який ця подія отримала в російських ЗМІ, і припускають, що інцидент загрожував стати приводом для війни.

"Поряд з усією міжнародною увагою до концентрації російських військ на кордоні України, якщо вторгнення почнеться з моря, українські війська здебільшого будуть безсилими", - йдеться в публікації.

Ендрю Креймер в статті для The New York Times ставить питання про те, чи готова команда українського президента Володимира Зеленського, де велику кількість складають представники шоу-бізнесу, відповісти на ризики перед лицем російської агресії.

"Військові аналітики описують низку сценаріїв конфлікту, - йдеться в статті, - включаючи обмежене використання сили Росією. Однак, повномасштабне вторгнення стало б найбільшою військовою дією в Європі з часів Другої світової війни, закріпило б розділ між Сходом і Заходом, призвело б до загибелі невідомої кількості військових з обох сторін а також цивільних в Україні".

"В той час, коли Україна готується до можливої війни з Росією, зростає тривога, що недосвідченість кола Зеленського може мати негативні наслідки і не лише для їхньої країни", - йдеться в статті NYT.

Варіанти нетрадиційних методів захисту України розглядають аналітики Кріс Бронк та Гебріел Коллінз в статті для американського оборонного видання Defense One. Проти російського "ведмедя", вони радять Україні застосувати "захист дикобраза" - інтегровану стратегію швидких дій для збільшення витратності агресії проти України.

"Щоб стримати комбіноване збройне вторгнення Росії, потрібно інтегрувати дрони з протиповітряними, протитанковими активами і особливо з кіберактивами", - зауважують аналітики. Вони закликають США допомогти Україні, виділивши десяту частину коштів, які йшли на підтримку Афганістану та Іраку.

Серед дій зі стримування подальшої російської агресії аналітики, зокрема, вказують на розширення використання дронів, використання кіберзаходів для захисту опонентів Путіна від кібернападів, створення ризиків для російських трубопроводів та енергетики, системи позиціонування GLONASS, систем зв’язку, особливо,"якщо пов’язані з Росією діячі нападатимуть на українську енергосистему, як в 2015 та 2016 роках", вказують автори публікації. Вони також вказують на можливість кібердій проти статків російських олігархів, які ті утримують за кордоном.

На випадок активних бойових дій, вважають експерти, Україні варто обмежити висоту польотів російських гелікоптерів, використовуючи американські "Стінгери", або польські системи GROM/Piorun, а на землі застосовувати протитанкові "Джавеліни".

"Ця стратегія стримування чітко дасть зрозуміти Росії практичну неминучість пекла у випадку вторгнення. Вона також наголошує на обмеженій меті. Колючки дикобраза ранять лише ведмедя, який атакує", - завершують аналітики свою статтю.

 

До теми:
 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Військова справа»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

3нання буває двох видів. Ми самі знаємо предмет або ж знаємо, де знайти про нього відомості ”
Бенджамін Франклін

 
Реклама на порталі
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.