 Актуально
 Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
 Курс валюти:
 Погода в Україні:
|
 |
Історія новорічної ялинки
Дозвілля 77945 переглядів
Опубліковано - 8.01.2007 | Всі публікації | Версія для друку
Згідно з найпопулярнішою з них, одного разу ватажок німецької Реформації Мартін Лютер у ясний і морозний святвечір ішов додому через ліс. Раптом він звернув увагу на ялинку, крізь лапи якої красиво просвічували зірки.Це справило на Лютера таке велике враження, що вдома він поставив ялинку для своєї сім'ї і прикріпив до її гілочок свічки. Вогники свічок нагадували йому зірки на небі.
А ось легенда про походження срібної мішури.
Давним-давно жила-була добра бідна жінка, у якої було багато дітей. Якось напередодні Різдва вона прикрасила ялинку, але ялинка вийшла скромна, майже без прикрас. Уночі на ялинці побували павуки і, переповзаючи з гілки на гілку, залишили по собі павутину.
Знаючи доброту жінки, Христос вирішив її нагородити і благословив дерево - в результаті, павутина перетворилася на сяюче срібло.
Кажуть, що першими Діда Мороза придумали гуни: у них був бог Йерлу, котрий у найперший день року приходив на землю. У цей день потрібно було ставити в будинку ялинку, яка вважалася священним деревом. Цю традицію, якій уже більше 5 000 років, гуни принесли в Європу.
Потім вони були розгромлені і залишилися тільки в Баварії, де і жили до XVI століття, ні з ким не змішуючись. Саме з Баварії новорічна ялинка "прийшла" в усі європейські країни.
Перші вбрані різдвяні ялинки з'явилися на території сучасної Франції, в Ельзасі; як стверджують історики, це відбулося в 1605 році. Літопис свідчить: "На Різдво в тутешніх будинках встановлюють ялинки, а на їх гілки вішають троянди з кольорового паперу, яблука, печиво, шматочки цукру і мішуру".
Протестантська громада німецької області Вюртемберг перейняла це нововведення. Поступово ця традиція поширилася по всій Німеччині, а потім - і по всій Європі. Проте, ялинки з'являлися спочатку тільки в будинках багатих дворян і купців.
Різноманітними іграшками прикрашалися в середньовічній Німеччині не тільки ялинки, але і сосни, гілки вишневих дерев і буків. Перша скляна ялинкова куля була видута в Тюрінгії (Саксонія) у 16 столітті.
Промислове виробництво ялинкових іграшок почалося тільки в середині минулого століття - тут же, у Саксонії. Митецькі майстри видували іграшки зі скла, вирізували з картону дзвіночки, серденька, фігурки птахів і звірів, які потім розфарбовували яскравими фарбами.
Традиція встановлювати різдвяні ялинки набула широкого вжитку відносно недавно – на початку 19 століття. Спочатку вічнозелені красуні з'явилися в імператорських палацах Франції, Німеччини, Англії, Норвегії, Данії і Росії. Надбанням же простого люду ялинка стала лише в другій половині 19 століття.
У Росії Новий рік стали відзначати згідно з указом Петра Великого з 1 січня 1700 року. До цього початок нового року відзначали 1 вересня. В указі Петра I йшлося:
"Знатними і проїжджими вулицями, біля воріт і будинків, учинити деякі прикраси з древ і гілок соснових і ялинкових, чинити стрілянину з невеликих гармат і рушниць, пускати ракети і запалювати вогні.
А людям убогим кожному хоча б по древу чи гілці на воротях поставити".
Це свято припало до вподоби російському народові.
У 30-і роки XIX століття новорічні ялинки ставилися тільки в будинках петербурзьких німців, але вже наприкінці того ж сторіччя вони стали головною прикрасою і міських, і сільських будинків. Ну, а уже в двадцятому столітті ошатна ялинка було незмінним атрибутом зимових свят.
У 1916 році різдвяні ялинки на російській землі опинилися в опалі. Як під час Вітчизняної війни дворянство відмовилося від мови Наполеона, так у війну імперіалістичну Священний синод закликав патріотів не ставити в будинках колючі деревця, тому що ця традиція запозичена в німців.
|
За староукраїнською традицією - різдвяний символ - Дідух | А в 1918 році на ялинку знову напали, цього разу - радянська влада, котра оголосила її буржуазним забобоном, тісно пов'язаним з опальною релігією. Проте, багато хто продовжував святкувати Різдво підпільно.
Ялинка залишалася забороненою аж до 1935 року, коли з'явилася ідея святкувати не Різдво, а Новий рік. Віфлеємська зірка стала червоною п'ятикутною, і під прикрашеними ялинками країна, згідно з указом Сталіна, разом з Дідом Морозом зустріла 1935 рік від Різдва Христова. Неробочим днем 1 січня став тільки в 1949 році.
Взагалі, традиція прикрашати ялинку дуже стародавня, - їй понад 2000 років. Раніше люди вважали, що всі дерева наділені добрими силами, що в них живуть добрі духи. Люди прагнули задобрити цих духів, розвішувавши на деревах пригощання і подарунки.
Вічнозелена ялинка займала серед всіх дерев особливе місце: вона була священним центром, "світовим древом", символізуючим саме життя і нове відродження з темноти і мороку. Раніше замість іграшок вішали на дерева плоди різних дерев, наприклад:
яблука - символ родючості
горіхи - незбагненність божественного промислу
яйця - символ життя, що розвивається, гармонії і повного благополуччя.
За староукраїнською традицією - різдвяний символ - Дідух. Дідух–Прадід або Коляда, є міфологічною постаттю Свята. Коли вносять на Свят-Вечір сніп пшениці, або жита чи іншого збіжжя, називають цей сніп Колядою. Дідух — це символічна постать Різдва і що його звуть Різдвом тому, що Дідух-Прадід — це мітичний культурний лицар і носитель культурних чеснот; а саме Різдво як Різдво Світа дає народові перші культурні здобутки: збіжжя, пашню, звірину та ін. — і через те уявляється народові доброприносцем і якоюсь ідеальною поставою. Окрім цього пояснення, є інше — має Дідух ще особливу долю зображування кожного з цих благ, які Різдво приносить, та висловлення собою всіх Святочних мотивів. Тому звуть його (іменем Різдвяного Свята) — Колядою.
За матеріалами інтернет-сайтів
 До теми:
 Публiкацiї за темою «Дозвілля»:
- Дванадцять ознак жіночої симпатії
“Пан-та-Пані” Що мала на увазі Шерон Стоун у відомій сцені «Основного інстинкту», коли і так, і сяк закладала ногу на ногу? І чому чоловіки, що спостерігали за нею, то червоніли, то блідли, а то і зовсім були близькі до непритомності? - Чого чекати від року дерев’яної Кози: гороскоп для всіх знаків зодіаку на 2015 рік
ТСН.ua Наступним 2015 роком буде правити Коза, яка принесе глобальні зміни у кожну із сфер людського життя. - Рік Синього Коня: гороскоп для всіх знаків зодіаку на 2014 рік
Ліза Павлова, Юлія Яценко, ТСН.ua 2014-й буде роком Синього Дерев’яного Коня, який символізує поєднання обачності і вогненної пристрасті. - Вчений вивів формулу ідеального щасливого життя
«Гармонія» Що таке щастя? Відповідь на це питання просте і в той же час надзвичайно складне. Хтось шукає щастя в грошах, хтось знаходить повну гармонію в сім’ї та дітях, деяким для повного щастя потрібно підійматися кар’єрними сходами... - Вплив групи крові на характер людини
«Гармонія» Група крові впливає на характер людина та її особисте життя - і в це щире вірять, наприклад, в Японії. Навіть при прийомі на роботу в Японії начальника може зацікавити цей показник. 75% японців вважають реальним зв’язок між типом крові, характером і працездатністю. - Як зачіска розкриває характер жінки
UBR Незалежно від того, яке у вас волосся - коротке або довге, носите ви його акуратно укладеним в модну зачіску або віддаєте перевагу «недбалому» стилю, воно все одно підкреслює вашу індивідуальність. - Чому не можна спати навпроти дзеркала
“Аратта-Україна” Ви влаштовуєте спальню і вас зацікавило питання - чому не можна спати навпроти дзеркала? Взагалі дзеркало - дуже цікавий і таємничий предмет. Що таїть у собі це загадкове скельце? - 30 неймовірних фактів, які вам, ймовірно, не відомі
“Гармонія-Інфо” Можемо посперечатися, що ви про це не знали! - Мерилін Монро. Секрети чарівності та стиль кінолегенди
“Гармонія” Секс-символи всіх мастей змінюють одне одного, немов картинки в калейдоскопі. Але є жінки, які залишаються назавжди - поза часом і модою. Монро - визнаний секс-символ тисячоліття. - 10 способів змінити життя за одну хвилину
Inspired Для того, щоб трохи змінити життя, вистачає лише однієї хвилини. Час має властивість накопичуватись – і колись саме ця 1 хвилина може стати вам у нагоді. |
 |
 Публікації:
 Останні новини:
 Популярні статті:
|
|
 |
Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема.
Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час.
Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.” Олександр Довженко
 |
|
|
|
|
|