Аратта - На головну

20 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Кумівство трапляється не тільки в українських владах

Під ковдрою влади 26501 перегляд

Опубліковано - 7.02.2008 | Всі публікації | Версія для друку

Кумівство трапляється не тільки в українських владах
Якщо Ви думаєте, що політичне кумівство - суто український феномен, то ви глибоко помиляєтеся. Прилаштовані кум, брат, сват – це вже давно відомо на “батьківщині демократії” - у Великобританії. Причому, все легально.

Дуже поширеною є практика, коли британські парламентарії беруть на роботу у власний офіс дружину чи доньку. Щонайменше, кожен четвертий депутат дає роботу родичам. Ця практика абсолютно легальна і донедавна навіть не вважалася у суспільстві чимось ганебним. Але висвітлений нещодавно у пресі випадок депутата від консерваторів Дерека Конвея, який влаштував у своє парламентське бюро обох своїх синів, спричинив справжній скандал. Ще б пак! Хлопці, як з’ясувалося, практично нічого не робили і отримували чималенькі зарплати за рахунок платників податків!

"Науковий консультант"... Першокурсник

У Конвея була бездоганна репутація. Він працює у нижній палаті парламенту вже двадцять років, з його думкою рахуються. Кандидатуру Конвея навіть розглядали на посаду спікера. Але ж тут журналісти докопалися… Виявляється, три роки тому парламентарій призначив свого молодшого сина Фредді своїм «науковим консультантом» із зарплатою у 40 000 фунтів (55 тисяч євро) на рік. Це бюджетні гроші, які виділяються депутатам на помічників. На момент працевлаштування «науковим консультантом» хлопцеві було… 19 років, він щойно вступив до університету. У батьковому бюро Фредді, звісно, ніколи не бачили. Дереку Конвею не залишалося нічого іншого, ніж вибачитися з парламентської трибуни:

«Я безмежно прошу пробачення за мої організаційні прорахунки і ті помилки, яких я припустився».

Але вибачатися було вже пізно. Його спочатку виключили із фракції. Коли пізніше стало відомо, що таким самим чином Конвей влаштував і старшого сина Генрі, йому на десять днів взагалі заборонили приходити до парламенту. Кар’єра політика зруйнована. До того ж доведеться повернути державі частину вкрадених грошей.

"Мій Лео - незамінний"

Після цього скандалу у Великобританії розгорілася суспільна дискусія: чи можна взагалі дозволяти брати на роботу родичів. І якщо можна, то скільки родичів, і на які посади. З’ясувалося, що більшість політиків проти цілковитої заборони. Зокрема, так вважає колишня міністр закордонних справ Маґрет Бекетт. Її чоловік Лео вже більше тридцяти років працює у неї в бюро:

«Я ніколи не знайшла би співробітника, який працював би так багато як я. Але мій чоловік робить це. Його зарплата – найменша серед усіх співробітників мого офісу. І він не нарікає, адже я його попереджала!»

Простих людей таке кумівство дедалі більше обурює. Невдоволення підігріває преса. Журналісти відкопали ще одну цікаву історію: один депутат від лейбористів платив своїй 81-річній мамі десять тисяч євро на рік. Мовляв, літня дама дуже допомагала політику розсилати різдвяні листівки виборцям.

Депутати обіцяють виправитися

Після серії публікацій у пресі парламентарії схаменулися і намагаються врятувати рештки свого реноме у суспільстві. Лідер фракції консерваторів Девід Кемерон обіцяє вживати суворих заходів:

«Я розумію бажання громадян знати про використання їхніх коштів політиками. Ми маємо бути більш відкритими. Тому я пропоную, щоби провідні представники консерваторів оприлюднювали щорічний звіт про використання коштів. Я сподіваюся, що їхній приклад наслідують й інші парламентарії».

Звітувати перед виборцями своїх однопартійців попросив і прем’єр Ґордон Браун. Але багатьом британцям цих загальних заяв замало. Попереду у Британії - дискусія про законодавче врегулювання відповідальності політиків за бюджетні кошти.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Під ковдрою влади»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми розпалюємо вогонь творящий. Якщо він гріє – хай. Втручатися не можемо, бо будь-яке насилля, навіть во ім’я істини, неминуче породить дисгармонію”
Олесь Бердник

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.