Аратта - На головну

6 травня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Зелені насадження рятують людину від хвороб

Охорона здоров`я 6734 перегляди

Опубліковано - 26.10.2009 20:43 | Всі новини | Версія для друку

Жити краще поруч з парком. Ні, жити краще в лісі!
Жити краще поруч з парком. Ні, жити краще в лісі!
Життя поряд з озелененими територіями покращує загальний стан здоров’я людини, особливо - психіку.

Співробітники Медичного центру при Університеті Врійє (Нідерланди) вивчили історії хвороби 350 тисяч людей, яких сімейні лікарі спостерігали більше року. За поштовим індексом дослідники обчислювали, який відсоток площі займають зелені насадження в радіусі 1-3 км від місця проживання піддослдіних пацієнтів, пише compulenta.ru.

У середньому на озеленені території припадало 42% і 61% в радіусі 1 і 3 км відповідно. Підраховували вчені і річний рівень захворюваності 24 хворобами.

Аналіз зібраних даних показав, що людина рідше страждає поширеними хворобами, якщо зелені насадження розташовані в радіусі одного кілометра від його будинку. Така людина краще захищена від ураження коронарних судин серця, діабету, респіраторних інфекцій і астми, мігрені і запаморочення, інфекцій сечових шляхів.

Виняток становили лише неврози страху, інфекційні захворювання травної системи і фізичні симптоми, незрозумілі з медичної точки зору: люди рідше скаржилися на них, навіть якщо озеленені території були далеко від їхніх будинків, - в радіусі трьох кілометрів.

Найбільше зелені «бояться» неврози і депресії. Річна поширеність неврозів тривоги серед тих, хто жив у районах з 10% зелених насаджень в радіусі кілометра, становила 26 випадків на тисячу осіб. Для порівняння: серед тих, хто жив у місцях, на 90% засаджених зеленню, таких виявилося лише вісімнадцять. Депресіями щорічно страждали 32 людини з тисячі тих, хто жив в забудованих районах, і 24 мешканця добре озеленених територій. Сильніше за все життя в «зелених» кварталах позначається на дітях до 12 років: у них на 21% рідше діагностується депресія.

Дослідники зробили і два несподіваних відкриття: з'ясувалося, що велика кількість зелених насаджень не впливає на високий кров'яний тиск, і це найбільше помітно серед людей 46-65 років.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли я ознайомився з партіями марксистів, соціалістів, лібералів та демократів, то за спиною кожної з них я побачив хитрий писок жида”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.